Životnost jakékoliv sušičky lze prodloužit až o 10 let. Klíčem je pohlídání 4 nenápadných detailů a super snadná péče

                   

Není pochyb, že sušička dělá náš život snazší. Díky ní je prádlo krásně voňavé a rovné, ve většině případů jej tedy nemusíme ani žehlit. Aby ale tento úžasný spotřebič odváděl svou práci stále stejně dobře, je třeba o něj řádně pečovat a čas od času mu dopřát pořádnou očistu. Tu proveďte pomocí těchto pěti jednoduchých kroků.

Důkladně omyjte síťový filtr

Nejprve sušičku vypojte ze zásuvky a zamezte tak přívodu elektřiny. Dále je na řadě vyčištění síťového filtru (nachází se dole před bubnem nebo ve dveřích). Vytáhněte jej, otevřete a otřete navlhčeným hadříkem nebo ručníkem. Pro očistu můžete použít i vysavač. V tomto případě buďte ale opatrní, abyste neprotrhli síťku.

iZdroj fotografie: Pxfuel

Čištění sušičky – druhý filtr

Dalším krokem je očista filtru tepelného čerpadla. Ten naleznete za malými dvířky, která se nachází na přední straně sušičky dole vlevo. Otevřete je, poté otočte páčky a vytáhněte hledanou součástku. Její kryt otřete navlhčeným hadříkem. Molitanové partie omyjte pod tekoucí vodou a nechte uschnout. Poté vše zase vraťte do spotřebiče.

Kondenzátor omyje tekoucí voda

Důležité je také vyčistit kondenzátor, který najdete za filtrem tepelného čerpadla. Vyjměte jej ze spotřebiče a omyjte pod tekoucí vodou. Poté jej důkladně utřete a vraťte zpět (nezapomeňte na jistící páčky). Dále je vhodné vlhkým hadrem utřít prostor na výměník tepla. Tuto činnost provádějte přibližně po každých třiceti sušících cyklech.

iZdroj fotografie: Unsplash

Zbavte se nečistot v bubnu

Na obvyklé vyčistění bubnu stačí hadr a mýdlová voda. Někdy se ale může stát, že jej zašpiní předměty, které jste zapomněli vytáhnout z kapes oblečení. Nečistot se zbavte následujícími způsoby:

  • kousky tuh z pastelek odstraňte hadrem namočeným do malého množství čistícího prostředku (přípravek nestříkejte přímo do sušičky),
  • zbytky žvýkaček a bonbonů seškrábněte špachtlí a ošetřete univerzálním čistícím prostředkem,
  • stopy po rtěnce otřete hadříkem namočeným do lihu a smyjte mýdlovou vodou,
  • skvrny po inkoustu omyjte mokrým hadrem.

Nakonec utřete prachové částice

Na očištění vnějších částí sušičky od prachu si vezměte nejprve hadr namočený v mýdlové vodě a poté i suchý pro jejich utření do sucha. Dvířka omyjte stejným způsobem. U gumového těsnění však buďte opravdu opatrní, abyste je neponičili. Vyvarujte se jakýchkoli agresivních nebo abrazivních čistících prostředků.

Jak se zbavujete nečistot a dalších patálií v bubnu sušičky vy?

Sušička na prádlo je opravdu skvělý vynález. Někdy je ovšem problém vybrat si tu pravou.
Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články