Předměty, které doslova požírají pozitivní energii domova a činí vás podvědomě nešťastnými

                   

Pozitivní nebo negativní energie domácnosti nevychází pouze z jejích obyvatel, ale také z předmětů, které se v ní nachází. Chcete-li očistit svůj domov od negativní energie, je potřeba se zbavit předmětů, které jsou jejich nositeli.

Domov každého z nás potřebuje čas od času generální úklid, během něhož se zbavíte věcí, které nejenže překáží, ale také odsávají vaši pozitivní energii. Je-li v domácnosti takových věcí přebytek, může jejich působení zapříčinit zvýšený stres a neschopnost se v klidu domova uvolnit. Kontinuální napětí se pak může podepsat také na vašem zdraví. Jedná se především o různé předměty, které kupujeme bez zjevné potřeby nebo dárky bez specifického uplatnění. Tyto předměty ve vás mohou vyvolávat také pocit stísněnosti a zašlosti, jelikož se na nich přednostně pouze usazuje špína a prach. Čeho byste se tedy měli co nejdříve zbavit?

Předměty, které odsávají pozitivní energii z vaší domácnosti

Vyskytuje-li se ve vaší domácnosti velké množství následujících předmětů, rozhodně byste je měli během nejbližšího generálního úklidu probrat a vyhodit. Ulevíte tím nejen sobe, ale i ostatním členům domácnosti a vytvoříte tak prostor pro nové věci, které možná potřebujete a nemáte kam dát.

Dárky nebo suvenýry

Zvláště jedná-li se o zbytečné cetky, sádrové figurky či předměty bez dalšího účelu, z nichž se ztrácí barvy nebo jsou poškozené a zašlé. Pokud pro vás nemají vyloženě sentimentální hodnotu, raději se těchto předmětů zbavte – v opačném případě je uložte do krabice a nechte na policích místo věcem, které váš interiér oživí.

iZdroj obrázku: Pixabay

Nepotřebné vybavení

Pokud máte doma elektroniku, která již nefunguje nebo otřískaný nábytek, který přestal plnit svou primární funkci, je lepší je vyměnit za nové. I v případě funkčních produktů, jako jsou například staré přehrávače, které lze pohodlně nahradit jedním počítačem, je dobré se zamyslet, jestli je v budoucnu plánujete využívat častěji než jednou za dva roky. Pokud ne – pryč s nimi!

Oblečení

Schovávání starého oblečení je nejčastějším neduhem při hromadění nepotřebných věcí. Ať už se jedná o staré šaty, do kterých se už nevejdete, nebo třeba oblečení po dětech, bude jim lépe u někoho, kdo je využije. Vám jenom zabírají místo v šatníku. U oblečení vždy platí staré dobré pravidlo – pokud jste je neměli na sobě již rok, nepotřebujete jej.

iZdroj obrázku: Pixabay

Hadry a rozbité nádobí

Řada lidí má také potřebu skladovat oblečení, které používá na hadry nebo nádobí či sklenice, které stejně nikdy nevyužijí. Jak úklidové prostředky, tak sklenice a nádobí lze pořídit nové a za rozumnou cenu v plně funkční formě. Vyhnete se hromadění zbytečností, které možná někdy použijete.

Noviny a časopisy

V minulosti bylo hromadění tiskovin výhodné buď kvůli sběru, nebo se dalo použít také jako balící papír či nahrazovaly jiná nedostatková zboží. V dnešní době však nemá smysl periodika schraňovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články