Nevyužívanou garáž přestavěl na nejútulnější domek pro rodiče. Nechtěl je dát do depresivního domova důchodců

                   

Mnoho z nás si jistě klade otázku, jak se postarat o stárnoucí členy rodiny. Problém může nastat zejména v případě, kdy jim chceme najít bydlení, které je blízko nás. Ve městech totiž již není moc místa a pokud ano, jedná se o velmi drahou záležitost. Americká firma Best Practice Architecture ovšem přišla s geniálním nápadem.

Z garáže obytným domem

Garáž umístěnou na zahradě přetvořili v příbytek snů pro obyvatele pokročilého věku. Nevzhledná garážová vrata nahradily moderní dveře – ale to nebyla poslední změna. Prostor, dříve používaný jen jako skladiště, byl přetvořen v jednu velkou místnost, aby měl její stárnoucí nájemník vše po ruce a neměl potíže s pohybem.

iZdroj fotografie: Se svolením Ed Sozinho

Místnosti rozsvítilo několik oken, která dovnitř pustí tak akorát slunečních paprsků. Celý interiér byl sladěn do světlých barev. Nechybí ani pohodlná pohovka s několika roztomilými polštářky, jež přímo vybízí k odpolednímu posezení u napínavé knížky a šálku výborného čaje.

Vše zaručuje přístupnost a komfort

Kousek od pohovky designéři naaranžovali postel s výškou zcela postačující na to, aby postarší člověk neměl problém do ní ulehnout a ráno z ní bez potíží vstát. Vedle ní byla postavena prostorná dřevěná skříň, která skrývá žebřík vedoucí k malé půdě určené k ukládání věcí. V budoucnu se ale může změnit v kancelář či místo na spaní pro hosty.

Pod půdním prostorem vyrostla zbudovaná koupelna poskytující veškerý komfort, který obyvatel v důchodovém věku potřebuje. Byla vybavena několika skříňkami bílé barvy, moderní toaletou a bezbariérovou sprchou s madlem. Riziko uklouznutí a ublížení na zdraví je tedy minimální.

Okolí domku zkrášluje zahrádka

Chybět nesmí ani kuchyňka, která se díky několika šikovným trikům bez obtíží vešla do rohu obytné části. Skládá se z kuchyňské linky (dostatečně velké pro přípravu pokrmů), několika skříněk, trouby s jednoduchým ovládáním a prostorné lednice. Zapomenuto nebylo ani na pokojové rostliny, zde konkrétně na šťavel, který svými svěžími fialovými listy rozbíjí uniformní bílou barvu v okolí.

Za příbytkem byla zřízena malá zahrádka, které dominují dvě zakrslé jehličnaté dřeviny. Radost zde přináší i několik záhonků s různými druhy bylinek, zeleniny a okrasných rostlin. K těm se může po cestičce z betonových dlaždic snadno dostat i člověk důchodového věku.

Co na takový domek říkáte? Necháte se tímto nápadem inspirovat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články