Přírodní cesty trvalého vypuzení škůdců z bytu i domu

                   

Pokud se u vás doma objeví škůdci, nikdy to není příjemná záležitost. Je totiž velmi obtížné se jich zbavit. Kromě toho není vždy možné aplikovat chemické prostředky, které můžou ublížit nejen dětem, ale také zvířatům. Přírodními ingrediencemi se jich ale můžete hravě zbavit, a navíc je všechny můžete najít doma ve spíži.

Docílení domácnosti bez škůdců

Jestli máte doma švábi, může být velmi obtížně je dostat zase zpátky do přírody. Jsou velmi přizpůsobiví různým podmínkám a jsou také odolní vůči mnoha faktorů, včetně vysokých a nízkých teplot. U švábů je nepříjemný nejen jejich vzhled. Mohou se stát nositeli různých nemocí, poškodit vybavení domácnosti nebo kabeláž.

Cibule a soda

Bojovat proti nim můžete cibulí, kterou nasekáte a smícháte s jednou lžící jedné sody. Směs poté natřete do rohů bytu nebo domu. Opakujte tento postup několik dní za sebou, abyste se jich opravdu zbavili.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Kyselina boritá a uvařený žloutek

Dalším receptem se také zbavíte nepříjemných švábů. Stačí smíchat jeden balíček prášků kyseliny borité s uvařeným žloutkem, přidejte několik kapek rostlinného oleje pro větší lepivost. Poté ze směsi vytvarujte kuličky a ty dejte do rohů bytu. Stejně jako u cibule je nutné postup opakovat denně.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Skořice proti švábům

Skořicový prášek vám také pomůže a určitě skořici najdete u sebe doma. Pomůže vám hlavně proti malým červeným mravencům. Pokud víte, že je doma máte a víte, kudy se pohybují, posypte ta místa skořicí.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Česnek a bobkový list

Česnek a bobkový list je dvojice, která vás také zbaví malých mravenců. Mravenci nemají rádi vůni česneku ani koření. Tyto přísady udrží obiloviny, mouky a dalších trvanlivé produkty v bezpečí.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Éterické oleje

Éterické oleje z eukalyptu, rozmarýnu a levandule pomohou zbavit se ploštic. Oleje je nutné zředit, několik kapek dejte do litru vody. Poté aplikujte na oblíbená místa pro štěnice nebo další hmyz.

iZdroj obrázku: Pixabay.comZdroj obrázku: Pixabay.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články