Ubraňte sebe i své obydlí před nežádoucím hmyzem pomocí těchto přírodních odpuzovačů. Funguje luxusně na mouchy, komáry a šatní moly

                   

Aby člověka příroda přes léto příliš nerozmazlila, poslala mu do cesty spousty malých trapičů v podobě komárů, klíšťat, much, vos a jiných pro lidi ne moc příjemných společníků. Není horší letní noc, než když vám každou chvíli kolem ucha prosviští komár, jenž svým kvílivým bzučením hlásá, že se chystá k půlnoční hostině. Když pak rozsvítíte a s vražedným výrazem po tom malém otravovi pátráte, nikdy ho nenajdete a objeví se zas až když usínáte.

Zatlučte hřebíček do rakve pro komáry

Repelentů už jste vyzkoušeli celou řadu, avšak bez valného úspěchu? Navíc v těch chemických jsou i takové látky, které neprospívají ani lidem. Vyzkoušejte tedy tento snadno dostupný prostředek proti komárům. Rozkrojte limetku nebo citron a napíchejte do nich hřebíček. Tuto přírodní zbraň položte na vnitřní parapet a uvidíte, že se konečně v klidu vyspíte. Stejným způsobem bude fungovat i hřebíček naložený v alkoholu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Mouchy odeženete pomocí cédéčka

Čekáte odpoledne návštěvu a zrovna jste dopekli bábovku. Povedla se. Zrovna ji cukrujete a těšíte se, že si všichni pochutnají, když v tom vám kolem nosu proletí masařka velikosti menšího vrtulníku a míří si to přímo na bábovku. To chce pomstu. Jestli existuje něco, co mouchy spolehlivě odradí, jsou to odlesky světla. Zavěste mezi otevřená okna stará CD, nebo si sežeňte jiné blýskavé předměty. Mouchám totiž připomínají pavučinu.

iZdroj fotografie: Pixabay
Zdroj fotografie: Pixabay

Když už moucha jednou vletí do místnosti, bývá poměrně obtížné ji vypudit. Proti mouchám ale existují i jiné přírodní prostředky. Asi tím nejjednodušším je jablečný ocet, který nalijete do sklenice a přikryjete potravinářskou fólií. Tu pak na několika místech propíchnete a sklenice s jablečným octem rozmístíte po domě. Jablečný ocet není tak aromatický jako lihový, takže ho lidé ani neucítí, ale mouchy a masařky se vašim oknům zdaleka vyhnou.

Jak šatního mola vyhnat ze skříní i z domu

Ani v létě není pořád jen teplo a ochladilo se i teď. Jdete si právě do skříně pro příjemný vlněný svetřík, když vtom proti vám vylítne šatní mol a na rozdíl od vás se ani nelekne. Úlek je však namístě. Moli ve skříni nejsou zrovna ideální. Existuje ale několik způsobů, jak jim pobyt u vás znepříjemnit. Jedním z nich je levandule. Nasušte ji a vložte tuto bylinku do plátěných pytlíčků. Ty pak rozmístěte všude tam, kde by se jinak mohlo molům líbit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Larvy šatních molů, které oblečení ničí, také nesnáší nízké teploty. Pokud jste tedy jejich přítomnost ve vašem šatníku zjistili během zimy, pověste šaty přes noc na věšák na balkoně. Noční mráz larvy zničí. Jednou za čas pak celý šatník přeskládejte a vyperte, protože moli si nejvíc libují v oblečení, které nenosíte často, a každé jeho provětrání a vyprání larvy molů zlikviduje.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články