Přírodní roztok zatočí s plísní jednou provždy

                   

Plíseň v bytě může mít velmi negativní vliv na lidské zdraví. V některých případech může dokonce podpořit rozvoj rakoviny a jiných závažných onemocnění jako jsou astma, dýchací obtíže, bolesti svalů a celková únava. Pokud jste objevili ve vašem bytě plíseň, musíte jednat rychle. Existuje mnoho způsobů, jak se plísní zbavit. Ne všechny jsou ale dostatečně efektivní. V našem článku vám prozradíme, jak se účinně zbavit plísně s pomocí roztoku, který si bez problému připravíte sami doma.

Na plísně platí olej z čajovníku

Je to hlavní přísada tohoto spreje proti plísním. Sprej tedy obsahuje pouze přírodní složky, takže si svůj byt nezamoříte chemikáliemi. Jeho výroba je velmi jednoduchá.

Budete potřebovat:

  • Láhev s rozprašovačem
  • 2 čajové lžičky oleje z čajovníku (Tea Tree Oil)
  • Dvě sklenice vody

Vlijte vodu do láhve s rozprašovačem a přidejte k ní olej. Před každým použitím důkladně protřepejte. Postříkejte roztokem postižená místa a nechte zaschnout. Pak místo otřete ručníkem. Opakujte v pravidelných intervalech, dokud plíseň nezmizí.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Blahodárné účinky Tea Tree oleje

Olej se získává z listů Melaleuca Alternifoli, to je strom, který je původem z Austrálie. Domorodci využívali léčivé a hojivé účinky listů tohoto stromu po celá staletí. Rozdrtili listy na kaši a poté ji aplikovali na postižená místa. Účinky tohoto oleje popsali australští vědci již v roce 1920. Vědci zjistili, že čajovníkový olej má stokrát silnější antiseptické účinky než karbol.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Karbol byl v té době běžně užívaný baktericid. Současná věda poukazuje na jeho příznivé účinky při léčbě rýmy, bolesti v krku, zánětu průdušek, astma a tuberkulózy. Olej má také antibiotické účinky. Poskytuje úlevu při léčbě kožních onemocnění, popálenin, vyrážek a řeší také problémy s tvorbou lupů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články