Proč házet aspirin do toalety a jak usnadní úklid v každé domácnosti

                   

Aspirin má překvapivě mnoho použití i mimo lékárničku. Ať už jde o úklid, zamaskování drobných prasklin nebo kosmetickou péči, můžete se spolehnout, že vás nenechá na holičkách a nahradí mnohdy několikanásobně nákladnější produkty.

Smíchejte aspirin s vodou, abyste zastavili svědění

Menší kousnutí hmyzem většinou nepůsobí větší potíže, jakmile se ale jednou poškrábete, může se proměnit ve velký a otravný problém. Pokud nemáte alternativní lék, svědění zklidníte aspirinem. Jednoduše vezměte pilulku, nalijte na ni trochu vody a otírejte s ní štípanec.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Vyrobte si vlastní účinný čistič koupelny a uchovejte řezané květiny po delší dobu

Pokud jste se rozhodli důkladně vyčistit koupelnu a zjistili jste, že vám došly oblíbené čisticí prostředky, nepropadejte panice. Místo toho rozpusťte dva aspiriny v teplé vodě a vytvořte směs, která skvěle odstraní usazené mýdlo i špínu z umyvadla i vany. Aspirin pomůže i s udržením krásy vašich řezaných květin. Vždy je zklamáním, když váza s čerstvě řezanými květinami vadne už po několika dnech. Chcete-li, aby květy vydržely déle, do vody přidejte drcený aspirin a opakujte při každé výměně.

Odstraňte rez z vany a vydrhněte toaletní mísu

Rezavé skvrny na vaně jsou nevzhledné, to ale neznamená, že kvůli jejich odstranění musíte shánět další chemický přípravek. Místo toho rozdrťte několik aspirinů, namočte rezavé skvrny a posypejte je práškem. Nechejte působit 10 minut a poté postižená místa důkladně setřete vlhkým hadříkem. Podobným způsobem můžete vyčistit i vaši toaletu: nasypejte do mísy rozemletý prášek, nechtě působit, spláchněte a dočistěte.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Zbavte se nevzhledných skvrn od potu na vašem oblečení

Skvrny od potu nevypadají dobře a je těžké se jich zbavit. Pokud nemáte běžný odstraňovač skvrn, rozdrťte několik tablet aspirinu a promíchejte je s teplou vodou. Pastu rovnoměrně naneste na postiženou oblast a nechte ji několik hodin působit, poté vyperte. Budete ohromeni, jak čisté a beze skvrn bude vaše oblečení.

Aspirin vám může pomoct také s:

  • odstraněním mozolů,
  • potíráním plísně na zahradě,
  • prevencí zarůstajících chloupků.
Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články