Prodloužení životnosti pračky svépomocí během minuty. Stačí znát správný fígl

                   

Chcete zvýšit životnost vaší pračky, ale nevíte, co je potřeba dodržovat? Správná péče o pračku není složitá, ale žádá si pouze trochu pravidelnosti a snahy. S trochou péče tak není problém, aby tento spotřebič vydržel po mnoho let a stále se stejnou výkonností a pracovním nasazením. Pokud starost o pračku nepatří mezi vaše domácí práce, určitě následující článek ukažte alespoň své drahé polovičce.

Pravidelné čištění

Snad naprostým základem by mělo být pravidelné čištění pračky. To znamená hlavně omytí, opláchnutí a případné lehké vydrhnutí hlavně zásobníku na prací prášek a aviváž. Pravidelně čistěte a kontrolujte také filtr na zachycení nečistot, který v zaneseném stavu může být příčinou nevábného zápachu, který se line přímo z pračky.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Odstranění vodního kamene

Zvýšené opotřebování pračky trápí hlavně všechny lidi, kteří žijí v místech s tvrdou vodou. Zde totiž dochází k silnému ukládání vodního kamene, který poškozuje měkké a citlivé části pračky. Není se tak čemu divit, že za chvíli bude potřebovat vyměnit těsnění či jinak ošetřit přístroj, protože nánosy vodního kamene udělaly své. Pro lehké pročištění od usazeného vodního kamene pomůže například kyselina citronová. Tu jednoduše nasypete do zásobníku na prací prášek a pustíte cyklus alespoň na 60 stupňů. Kromě odstranění vodního kamene by mělo dojít také k vybělení vnitřních částí a očištění bubnu, který může být zašedlý a bez svého původního lesku.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Druhou variantou pro odstranění vodního kamene je použití octa. Opět do zásobníku na prášek nalijete zhruba 200 mililitrů, pustíte čisticí program a je hotovo. Se zašlým vodním kamenem si tento způsob poradí rychleji, ale na druhou stranu může mít negativní dopady na měkké gumové těsnění uvnitř pračky, takže je dobré postupovat raději opatrněji a pomaleji s šetrnějšími přípravky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články