Proměna lodního kontejneru na elegantní a luxusní bazén bez velkých financí

                   

Architekt Stefan Beese, který pochází z New Orleansu, pozvedl termín dumpster diving na novou úroveň. Rozhodl se totiž proměnit 22 stop dlouhý ocelový přepravní kontejner na bazén pro svůj dvorek.

Pro Beese to není první zkušenost s kontejnerem

Podle časopisu The Times – Picayune pochází tato inspirace pro bazén z jeho dřívějšího projektu, kdy pomocí skládaných přepravních kontejnerů vytvořil celou festivalovou tribunu. Viděl potenciál v opětovném použití těchto ocelových kontejnerů k výrobě nových, krásných, a hlavně praktických věcích.

Beese používá stejné kontejnery, které se používají na stavbách. Vidí v nich velký potenciál a je mu líto, že by kontejnery měly být používány jen pro přepravu. Pro tento projekt jsou tak ideální z několika důvodů:

  • Jsou postaveny tak, aby byly neuvěřitelně silné
  • Jsou schopné odolat mnoha extrémům a jsou odolné vůči vlivům počasí
  • Také jsou snadno dostupné

Ocelové kontejnery také nevyžadují vnější opěry jako většina nadzemních bazénů, což je velká výhoda. Mají tak menší stopu než jiné bazény. Kontejner krásně zapadá do dlouhých a úzkých šarží New Orleans. Může se také přenášet, takže pokud se rodina rozhodne přestěhovat, bazén se může jen převézt na jiné místo.

Jak postupovat při výrobě kontejnerového bazénu

Nejdříve musel Beese vykopat několik palců hlubokou díru, aby vyrovnal kontejner na svém šikmém pozemku.

Obložil kontejner pěnovou izolací s vysokou hustotou a poté nainstaloval modrou bazénovou fólii, kterou měl přímo k tomu uzpůsobenou.

Většina kontejnerů má na jedné straně zářez, který slouží k tomu, aby se kontejner dostal na valník. Beese i v tomto viděl potenciál a využil jej při výrobě pohodlné police, kterou může zároveň využít k sestupu do vody.

Poté, co dokončil interiér bazénu, začal se věnovat vnější části bazénu. Tu vytvořil z krásné borovice ošetřené tlakem, což bazénu dodalo vzhled japonských lázní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články