Proměna starých ponožek na rozkošné malé sněhuláky během 2 minut

                   

Ať už během zimních měsíců sněží nebo prší, můžete si užít zábavu zdarma s předměty, které se vám jen tak válí doma bez užitku. Popadněte děti, pár (ideálně čistých) starých ponožek, které už stejně nebudete nosit, pár dalších věcí a vytvořte si nádhernou, kreativní a úžasně vánoční dekoraci. A nezáleží vůbec na tom, že je již po Vánocích. Malý sněhulák vám může dělat společnost až do konce zimy.

Co budete na tuto krásnou, domácí dekoraci potřebovat?

  • Jedna bílá ponožka a knoflíky
  • Tětiva nebo provázek
  • Rýže
  • Odpad z látky a špendlíky
iZdroj fotografie: Handimania

Začínáme!

Nejprve rozstřihněte ponožku na polovinu těsně před patou. Použijeme konec bez prstů, tak zatím odložte polovinu se zavřeným koncem stranou.

iZdroj fotografie: Handimania

Otočte polovinu se dvěma otevřenými konci naruby. Konec paty uzavřete šňůrkou těstě po otočení ponožky na řezu a ujistěte se, že je to na těsno. Pokud bude uzel příliš volný, budete mít rýži úplně všude! Dále ji otočte naruby tak, aby byl vnitřek ponožky opět uvnitř.

iZdroj fotografie: Handimania

Naplnit!

Opatrně začněte plnit ponožku připravenou rýží. Ujistěte se, že váš uzel drží na spodní části sněhuláka hezky pohromadě. Naplňte ji vysoko, ale tak, aby byla více v základně než v hodní části otvoru. Otvor zavřete dalším kouskem provázku.

iZdroj fotografie: Handimania

Opět platí, že pokud nechcete mít rýži všude, musíte uzel zavázat pevně. Dále rukama zalomte krk sněhuláka. Svažte ho šňůrkou, abyste oddělili hlavu od těla. Svažte provázek tak, aby držel na místě a přebytečný odřízněte.

Teď je čas na kreativitu

Nyní můžete svého malého sněhuláka obléknout. Udělejte mu čepičku ze zbývající špičky ponožky. Vytvořte ji z otevřeného konce a položte ji na hlavu svého malého sněhuláka. Bude zaručeně vypadat rozkošně! Teď přijdou na řadu špendlíky, ze kterých můžete udělat oči a ústa. Knoflíky pochopitelně přijdou na jeho tělo a budete mít svou malou zimní dekoraci hotovou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články