Proto byste měli za radiátory nalepit kousek hliníkové fólie

                   

První chladné podzimní dny jsou předzvěstí dlouhé zimy, která znamená jediné – nekonečnou topnou sezonu, která zatopí i vaší peněžence. Trávit ale zimu v chladu a sedět doma v bundách? Pro všechny, kteří si chtějí užít teplo, ale současně obrací každou korunu, je možností šikovný tip, jak aplikovat odrazovou hliníkovou fólii. Velmi levné řešení přinese více tepla, navíc uspoří velké částky za teplo.

Instalací fólie hned na začátku zimy nadto dosáhnete vysokých úspor a příští rok se tak nemusíte obávat nedoplatků.

Šikovné a levné řešení

Výhodné řešení, jak uspořit, vás nebude ani moc stát. Není totiž potřeba nových rozvodů ani modernějších a výkonnějších radiátorů, postačí vám koupit aluminiovou odrazovou fólii, kterou zakoupíte v běžném hobby obchodě, případně lze použít i běžný alobal, u něho však je potřeba vybrat silnější a připravit více vrstev. Dále si připravte metr, nůžky a oboustrannou nebo kobercovou lepící pásku.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Zefektivněte své radiátory

Většina bytových a panelových domů využívá ústřední topení s centrálními rozvody, to poskytuje teplo v celém domě pomocí radiátorů rozmístěných v jednotlivých pokojích bytových jednotek. Obdobné řešení, jen v malém, se používá v rodinných domcích s připojením na kotel a termostatem, který si uživatel nastavuje na danou teplotu. Radiátory bývají umisťovány na vnitřní strany pláště budovy pod okna. Vzhledem k tomu dochází k velkým únikům skrze okna i plášť budovy.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Odraz tepelného proudu pomocí folie

Nezbytné je proto zesílit účinek jednotlivých radiátorů a umožnit proudění teplého vzduchu do místnosti. Pomůže vám k tomu role hliníkové fólie, kterou je nutné nastřihat na délku jednotlivých radiátorů a posléze nalepit pomocí oboustranné pásky na zeď za radiátor. Namísto úniku tepla do zdi a ven se naopak teplý vzduch bude nyní odrážet zpátky do místnosti. Budete překvapeni, jak bude v každé místnosti po této inovaci tepleji a kolik tím během zimních měsíců ušetříte!

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články