Rodina si uprostřed sídliště postavila netradiční dům. Nyní ho obdivuje celý svět

                   

Stále častěji vidíme trend velmi moderních domů, které ale vycházejí z tradičních přírodních materiálů. Díky nim skvěle zapadají do prostředí, kde jsou stavěny. Dokonce i v případě, že sousedí s panelákem a starými rodinnými domy.

Neobvyklé prostředí domu

Majitele domu váže k pozemku rodinná historie. K místu mají vztah, a proto chtěli žít právě zde. K pohodlnému bydlení zvolili moderní rodinný dům s terasou. Nezastavil je ani fakt, že pozemek sousedí s panelákovými domy z 80. let a rodinné domy stavěné postupně už od 60. let. Právě na zahradě jednoho z těchto domů vyrostl.

V tomto prostředí tak působí vzniklý dům na první pohled netradičně.  Rozhodně vás zaujme. Je unikátní hned z několika důvodů:

  • vychází z přírodních materiálů
  • energeticky nenáročný
  • moderní

Moderní vzhled v kombinaci s tradičními materiály

Základem domu je smrk. Dominuje jak v exteriéru svým obložením, tak v interiéru v podobě různých povrchů i doplňků. Celá konstrukce je dále doplněna o betonové nosníky a ocelové sloupky. Disponuje rozlohou skoro 140 m². Díky prosklené jižní čísti do domu proniká teplo a sluneční světlo téměř celý den.

iZdroj obrázku: Design Studio

Centrem domu je kuchyň spojená s obývacím pokojem. V této části je otevřený strop, a proto působí opravdu prostorně. Právě z této části domu můžete vystoupit na dřevěnou terasu vedoucí podél celého domu.

V části s podkrovím najdete ložnici, dětský pokoj a pokoj pro hosty prosvětlené střešními okny. Dřevo, které dominuje celému prostoru nechybí ani v moderní koupelně.

iZdroj obrázku: Design Studio

Energická efektivita domu

V dnešní době je stále více kladen důraz na energetickou nenáročnost, obzvlášť u moderních domů. Při celoživotní investici se vyplatí nad tímto tématem zamyslet a následně dům co nejefektivněji navrhnout.

V tomto případě se to maximálně povedlo. V centrální části byla použita kachlová kamna, která vytápí celý dům. Díky dostatečné tloušťce obvodových zdí je dům soběstačný i během zimních měsíců. Díky proskleným částem dovnitř proniká dostatek světla a případně i tepla.

iZdroj obrázku: Design Studio

Inspiroval vás dům svým řešením? Je skvělým příkladem, jak zkombinovat moderní styl s tradicí zdejších materiálů a energetickou nenáročností. I když se na první pohled může zdát, že dům do okolního prostředí nezapadá, opak je pravdou. Vzhledem k použitým materiálům vytváří soulad se zahradou, kde byl umístěn.

iZdroj obrázku: Design Studio
Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články