Ruličky toaletního papíru už nikdy nevyhodíte. Skrývají řadu užitečných využití

                   

Napadlo vás někdy, kolik věcí bychom měli, kdybychom je nevyhazovali? Můžete říci, a k čemu se mi budou hodit? Ale pár z nich může najít další uplatnění. Jednou z nich je rulička, na které je navinutý obyčejný toaletní papír. Nevěříte? Tady je hned 11 tipů, jak ji lze využít, místo toho, abychom ji hodili do koše na odpadky.

Skvělý pomocník pro ukládání kabelů

Hezky smotané kabely buď po jednom, nebo když jsou krátké i více, vložíme do ruličky jako do tubusu. Ruličku si můžeme popsat, k čemu kabel je, a pak ho jen vytáhneme a můžeme ho používat.

i

Příslušenství vysavače

Určitě to znáte, kolik námahy vám dá vyluxovat prach a nečistotu z různých škvír. Ty jsou obvykle menší, než je hubice vysavače, a tak je to složité. Vytvořte si z ruličky jakýsi nástavec, tvar můžete přizpůsobit velikosti prostoru, který chcete vysát a jděte na to.

Stojánek na mobilní telefon

Sice to není nezbytnost pro naši domácnost, ale na našem stole hezky vypadá. Nyní ho zkuste nahradit svým vlastním, který si vyrobíte z ruličky. Vaší kreativitě se meze nekladou. A klidně můžete mít každý měsíc nový.

Krmítko pro ptáky na zimu

Tak to by vás zřejmě nenapadlo. Stačí vzít ruličku, namazat ji lojem, nebo jiným tukem, který v chladu ztuhne, a ptáci ho mohou klovat, posypat semínky – slunečnice, a dalšími, provléknout provázek, a zavěsit někde na strom. No a máte hotovo.

iZdroj fotografie: Imgur / Silvia Bambinir

Krabička na malé dárky

Kolikrát se nám stalo, že jsme potřebovali zabalit dárek, a nenašli jsme vhodnou krabičku. Zde si ji můžete vyrobit z použité ruličky, a každá, kterou uděláte, je svým způsobem originál. Včetně zdobení, velikosti a tvaru.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Pomocník na role balícího papíru

To je všeobecně známá věc, že jakmile rozbalíte balící papír, už se bude vždy rozmotávat. Pomoc je rychlá a snadná. Navlékněte použitou ruličku na roli papíru, ten se sám rozvine do jejího průměru, ale dál ne. No a máte o starost méně.

iZdroj fotografie: Imgur / Silvia Bambinir

Náhrada za podpalovače do krbu

Pokud máte doma krb, či často grilujete, je velká škoda ruličky nepoužít namísto podpalovače. Stačí do nich namačkat starý papír, slabé suché větvičky, suchý mech, nebo jiné snadno hořlavé věci, a pak už stačí jen zapálit. Uvidíte, že to funguje.

iZdroj fotografie: Imgur / Silvia Bambinir

Základ pro klubíčko příze, či provázku

I toto může být následné využití použité ruličky. Jednoduše ji nasaďte na metlu ručního mixeru, dejte nejnižší otáčky a můžete navíjet a navíjet. Provázek, přízi, kabely od vánočních svíček, měkký drát. Vidíte, nápadům se meze nekladou. A když si vše označíte, bez problému to najdete.

Kontejner na výsadbu rostlin

Zde je to opravdu jednoduché. Vezmete ruličku, na jednom konci ji zahnete, aby z ní nevypadávala hlína, můžete ji i lehce slepit, nasypete substrát, zasadíte semínko, nebo mladou rostlinu, zalijete a až vyroste, vysadíte na záhon. Klidně i s ruličkou. Je to papír a v zemi se rozloží.

Vlasové natáčky

Může se to zdát divné, ale proč to nevyzkoušet. Místo klasických natáček použijte ruličky. Vaše vlasy budou po sundání pěkně zvlněné, takže je stačí trochu rozčesat, a máte nový účes.

iZdroj fotografie: Imgur / Silvia Bambinir

Organizér věcí pro děti

Zkuste si vzpomenout, jak mají vaše děti uložené tužky, pastelky, fixy, popisovače a další pomůcky do školy nebo na hraní. Stačí vzít několik ruliček, na jednom konci ohnout a zalepit. Z boku popsat, co jsme do nich vložili, a pak už jen naplnit vším, co se nám dosud povalovalo někde v krabici. Konečně budete mít pořádek a přehled.

Ještě je vám to málo?

Toto byl jen nástin možného využití ruliček, které by jinak skončily v koši, a pak na skládce. Jak říkáme, nápadům se meze nekladou, a vy sami určitě najdete další možné využití. Tak jen do toho.

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články