S trochou šikovnosti můžete na bydlení snů proměnit i stodolu

                   

Angličan Rob Lond-Caulk z Norfolku před lety zakoupil na venkově budovu s příznačným názvem The Old Grain Store. Jednalo se o starý sklad na obilí, který již dlouho nikdo nepoužíval. Budova byla omšelá a zanedbaná, ale on v ní viděl velký potenciál. Sklad i s pozemkem zakoupil a rozhodl se, že ho celý od podlahy předělá. Do rekonstrukce investoval nemalou částku, ale rozhodně se to vyplatilo.

i

Nové, krásné a moderní sídlo

Rekonstrukce byla samozřejmě nutná od základů, ale ani toho se nezalekl. Rozhodl se, že ze skladu udělá moderní budovu, což také udělal. V současném stavu vypadá úžasně. Exteriér spojuje sklo, kov a dřevo, zatímco interiér je prostorný a velmi světlý. Pro mnoho lidí v Anglii, Čechách i jinde ve světě by se jednalo o splněný sen. Těžko uvěřit, že to dřív býval jen sklad na obilí.

V současném stavu v něm najdete:

  • čtyři ložnice,
  • velkou zahradu,
  • prostornou kuchyň (a čtyři trouby),
  • tři salónky.

Celý dům je vytápěn podlahovým topením a chybět samozřejmě nemůže ani domácí kino. Okolo domu se navíc prostírá velký travnatý pozemek a dvojgaráž s přístěnkem na dílnu. Pozemek přitom přímo zve k tomu, aby si tam nový majitel nechal udělat vestavěný bazén.

i

Skvělá lokalita také hrála roli

V novém domě po kompletní rekonstrukci ale její majitel nebydlí. Právě naopak, rozhodl se vše prodat. Aspektem, který pro něj jistě během koupě hrál velkou roli, bylo i správné umístění objektu. I když se může zdát, že stojí uprostřed ničeho, není to pravda. Do Londýna je to dost blízko, takže je to jako bydlení skvělé pro podnikatele, kteří jezdí za prací do hlavního města.

Ptáte se, kolik ta nádhera stojí? Jak asi tušíte, málo to není. Pořizovací cena za tuto nádhernou, moderní stavbu je 1,1 milionu eur. Pro velkého podnikatele z Londýna, který chce klid pro sebe i svou rodinu to ale jistě nebude žádný problém. A někdo tam jistě bude velmi šťastný. Kdo by také nebyl, že?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články