Skleněné lahve nevyhazujte, mají skvělé využití o kterém málokdo ví

                   

Ukážeme vám skvělý nápad, jak využít staré skleněné lahve, ze kterých můžete vytvořit krásné sklenice. Na první pohled se může zdát, že tento nápad chce dlouhou přípravu, ale není tomu tak. Stačí jen několik věcí a můžete své příbuzné obdarovat ručně vyráběnými skleničkami.

Budete potřebovat řezačku sklad a čisté sklo

Před úplným zahájením výroby musíte vytvořit bezpečné prostředí. Pracovat budete s řezačkou skla. Upevněte dva dřevěné trámy na pracovní plochu pomocí samořezných šroubů. Musíte získat úhel 90 stupňů. Upevněte poté řezačku skla pevně k hornímu nosníku.

i

Nejlépe se vám bude pracovat s čistým sklem, které bude mít kulaté dno. Otočte jím a proveďte rovný řez řezačkou. Jednoduše můžete dno plastové lahve odříznout a vložit do ní skleněnou láhev. Tím si můžete načrtnout řez. Další kroky s řezačkou jsou stejné. Můžete také zahrát řez fénem po dobu jedné minuty a poté lahev ponořte do studené vody.

iZdroj obrázku: Imgur.com / Ivana Sencor

Horní části lahví nebudete potřebovat. Všechno, co musíte potom udělat, je očistit dna lahví a obrousit okraje skla ze všech stran brusným papírem. A ručně vyráběné skleničky máte hotové.

i

Lahve můžete využít i jinak

Prázdné skleněné lahve můžete využít také jako dekorativní vázy na zdi. Do nich můžete použít umělé květiny, které vám zkrášlí váš domov. Využít je může jako rámečky na fotky. Lahve zbavte etikety, pořádně vymyjte a po vyschnutí do ní dejte srolovanou fotografii. V lahvi se roztáhne.

i

Ozdobit lahev si můžete také různými dekory. Poté lahev použijte jako vázu nebo dekoraci. Můžete také obdarovat svoje známé. I plastové lahve můžete použít jako dekoraci. Stačí je polepit textovým papírem nebo vyzdobit vystřiženými srdíčky nebo jinými tvary.

i

Velké sklenice s širším hrdlem můžete použít na uskladnění trvanlivých potraviny, jako jsou těstoviny, rýže nebo kuskus.

iZdroj obrázku: Imgur.com / Ivana Sencor

Ze skleněné lahve snadno vyrobíte rozprašovač – stačí jen vyměnit víčko lahve za uzávěr od rozprašovače. Jestli jste milovník svíček, můžete je zastrčit do úzkých hrdel lahví.

iZdroj obrázku: Imgur.com / Ivana Sencor
Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články