Snadné otvírání zdánlivě nedobytných sklenic se zavařeninami, bez hrubé mužské síly

                   

S otvíráním nedobytných sklenic mívá problém nejenom něžné pohlaví. I silný muž má leckdy co dělat, aby sklenici otevřel. Můžete ji uchopit do vlhkého ručníku nebo gumové rukavice, aby neprokluzovala, někdy ale ani to nestačí. Pomoci si nožem a uvolnit tak podtlak většinou funguje, ale je to nebezpečné.

Ověřeným způsobem uvolnění víčka, které je pod tlakem, je s okrajem uzávěru několikrát ťuknout, ne moc velkou silou, do hrany kuchyňské linky. Sklenici otáčejte a oťukávejte víko ze všech stran. Na hranu víka jemně tlačte a rolujte sklenici podél hrany linky. Až uslyšíte známé cvaknutí, je hotovo.

Rozevření nového mikrotenového sáčku

Nový sáček v obchodě dokáže pěkně napnout naše nervy. Obzvláště v době rouškové, když si nemůžete naslinit prst nebo do pytlíku fouknout. Prsty si můžete navlhčit o orosené mražené nebo chlazené potraviny, které už máte v košíku. Pokud nemáte po ruce nic vlhkého, třete pytlík mezi dlaněmi tak dlouho, dokud se nerozevře.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Víno lze otevřít i bez vývrtky

Korkový špunt v lahvi od vína se bez vývrtky může zdát jako nepřekonatelná překážka. Existuje ale několik triků, jak se k vínu dostat i bez ní. Korek můžete zatlačit dovnitř lahve pomocí vařečky nebo jiné tupé tenké tyčky. Ven ho také dostanete poměrně lehce, ale opatrně! Lahev vložte do boty. Bouchejte dnem lahve přes podrážku boty do tvrdé rovné podložky (zem nebo zeď).

Lahev si také můžete dát mezi kolena dnem vzhůru a botou do ní bouchat z vrchu. Korek by se měl za chvíli vysunout. Poslední možnosti je zahřívání hrdla lahve, silným zapalovačem nebo flambovací pistolí. Uvnitř lahve se teplem vytvoří tlak, který korkový špunt vytlačí ven. Zvýšit tlak uvnitř láhve a vytlačit špunt můžete také tak, že zasunete skrze korek dovnitř lahve pumpičku na kolo a pumpujete dovnitř vzduch.

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články