Sprchu můžete hloubkově vyčistit pomocí tablety do myčky

                   

Už se nechcete dívat na zašedlé barvy ve sprchovém koutě a hledáte spolehlivý čisticí prostředek? Dobrou zprávou je, že do drogerie nutně nemusíte a za krásně vyčištěný sprchový kout neutratíte korunu navíc. Co ale budete potřebovat? Myčku, protože v tom případě doma budete mít tablety do myčky, které se dají skvěle využít právě pro vyčištění sprchy. Jak to celé funguje? To si přečtěte přímo v článku.

Dokonale lesklý výsledek

Čištění koupelny patří mezi nezábavné činnosti, které se často opakují. Pro opravdu uspokojující výsledek chcete po své práci vidět až omamný lesk. Většinou se však dočkáte jen toho, že zmizí hlavní skvrny, ale krásný lesk a dokonalá čistota stále nikde. Jak to tentokrát udělat lépe? Podívejte se na náš návod, kde si vystačíte v zásadě hlavně s tabletou do myčky.

Čím vyčistit sprchový kout?

  • Houbička s vodou proti velmi slabé a neusazené špíně
  • Ocet proti vodnímu kameni
  • Savo či jiný protiplísňový přípravek pro odstranění plísně
  • Zkuste tabletu do myčky pro zářivý lesk
iZdroj obrázku: Pixabay.com

Sprchový závěs ještě nevyhazujte

Pro čištění je nejhorší právě plastový sprchový závěs, protože se na něm velmi snadno udržuje nečistota. Dosáhnout však krásného vzhledu, jaký měl kdysi, je značně problematické. S vyhazováním ale ještě přeci jenom počkejte a raději vyzkoušejte jednoduchý tip.

Přírodní houba na čištění a tableta do myčky

Přesně tyhle dvě ingredience budete potřebovat pro dokonalé vyčištění koupelny. Ještě přidejte trochu práce a časovou investici a už se můžete těšit na skvělý výsledek. A jaký je konkrétní postup? Vezměte si přírodní houbu vhodnou na čištění a vydlabejte do ní otvor o velikosti tablety do myčky. Následně celou houbu včetně tablety navlhčete a pusťte se do čištění. Jemně napěněný výsledek nechte malou chvilinku působit, aby se z povrchu uvolnila i přichycená špína. Následně omyjte teplou vodou a je hotovo. Díky speciálním čisticím látkám a sloučeninám, které bojují s vodním kamenem, bude sprcha, zástěna, povrch vany či cokoliv jiného znovu opět krásně čisté a s výborným leskem.

Raději si vezměte rukavice

Tableta do myčky je přeci jenom silná, takže si pro čištění raději vezměte gumové rukavice. Vyhnete se tak případné alergické reakci či podráždění pokožky na rukou, ať si radost z krásně vyčištěné sprchového koutu ničím nekazíte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články