Starý lodní kontejner proměněný na kouzelnou víkendovou chatu

                   

Vlastníte pozemek a nevíte co s ním? Hodil by se vám menší útulný domeček a nebojíte se vyzkoušet něco nového? Pojďte se nechat inspirovat americkým způsobem bydlení.  Pro toho, kdo je přece jen více konvenční, může toto být inspirací pro postavení například malé chatky.

Co k tomu budete potřebovat?

  • Přepravní kontejner
  • Nápad
  • Odhodlání

Jaký může být výsledek?

Stejný jako několik dalších domků ve státě Ohio, které jsou umístěny přibližně na 13 akrech lesa. Budova na fotografiích se nabízí k pronájmu na Airbnb pod názvem Lily Pad. Dům přímo vybízí ke strávení příjemného víkendu ve dvou.

iZdroj fotografie: AirBnb

Kontejner sice nedisponuje velkým prostorem, ale najdete v něm vše, co potřebujete k pohodlnému životu potřebovat.

iZdroj fotografie: AirBnb

Na první pohled každého zaujme prostorná krytá terasa s posezením, grilem a vířivkou, která jen dokresluje pojem dokonalé relaxace.

Po vstupu domek nepřestává udivovat svým promyšleným uspořádáním. Najdeme tu vše od ložnice, koupelny, obývacího pokoje až po kuchyň, kde můžeme vidět veškeré potřebné vybavení. Nechybí zde lednice, dřez, sporák ani mikrovlnná trouba. Najdeme tu také praktickou kuchyňskou linku, od které se nám nabízí přes velké okno výhled do přírody. Dostatek přirozeného světla nám poskytují ještě okna nad kuchyňskými skříňkami. Společně s úsporným a velice příjemným led osvětlením dotváří světlý a útulný interiér.

iZdroj fotografie: AirBnb

Pro chladné dny je domek vybaven krbem, který se nalézá v obývacím pokoji. Najdeme tady také malý stolek a pohovku, která je umístěna naproti prosklenému vstupu. Díky tomu si můžeme užívat nerušený pohled ven a zároveň při otevřených dveřích propojit obývací pokoj a terasu. Vznikne tím velký otevřený prostor, který můžeme využít k zábavě s přáteli.

iZdroj fotografie: AirBnb

Koupelna návštěvníky překvapí svojí velikostí, která si s malým prostorem příliš nezadá. Najdeme zde rohovou sprchu a toaletu. V žádné případě nejde o stísněný prostor, jak by se mohlo na první pohled zdát.

iZdroj fotografie: AirBnb

Poslední místností je ložnice, které dominuje velké okno sahající už od podlahy. Pro opravdové souznění s přírodou může zůstat otevřeno, a vy si nerušeně užijete krásy noční oblohy.

Domek Lily Pad disponuje šikovným rozdělením obytných částí a společně s vyváženým vybavením působí svěže, čistě a vzdušně. Svým nájemníkům poskytne dostatek soukromí a díky možnosti propojení s terasou také spoustu otevřeného prostoru.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články