Takto můžete vypudit škůdce z vašeho domova pomocí čajového sáčku

                   

Čajový sáček je celkem obyčejná věc, která je přítomna v naprosté většině domácností. Nemusí ale sloužit pouze na přípravu čaje. Čajové sáčky mají kolem domácnosti mnohá využití a v tomto článku se zaměříme na jedno z nich. Naučíme vás, jak pomocí čajového sáčku vykázat škůdce ze svých domovů. I v těch nejčistších domovech se totiž jednoho dne mohou objevit nechtění hosté.

Do boje proti myším

Škůdci začínají být problémem především na podzim, kdy dochází k ochlazování. Zejména myši hledají místo, kde jim bude teplo a kde bude dostatek potravin. Bez ohledu na to, jak čisto ve svém domě máte, mohou být právě myši i vaším problémem. Zatímco děti považují myšky za rozkošné tvorečky, my dospělí víme, že do našich domovů dokážou zavléct spoustu chorob. A jestliže nesouhlasíte s nehumánním chytáním myší do pastiček, pak je právě trik s čajovým sáčkem tím pravým pro vás!

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Proč se zbavit myší co nejdříve?

Jakmile ve svém domě objevíte myš, je načase zasáhnout. Zbytečně tuto akci neodkládejte, protože:

  • Tam, kde zahlédnete jednu myš, se jich jistě nachází více.
  • Myši se rychle množí.
  • Čím déle je budete mít ve svém domě, tím lepší skrýše si najdou.

Nenásilná metoda

Čajový sáček je skvělou metodou, jak se zbavit nežádoucích škůdců a přitom nezamoří váš dům jedy a jinými chemikáliemi. Nemusíte si přitom kupovat žádný specifický čaj – černý, ovocný, zelený, bílý, roiboos: všechny tyto čaje můžete použít. Trik totiž nespočívá v tom, co je uvnitř čajových sáčků, ale v tom, že myši nesnáší pach čajových sáčků samotných. Takže pokud objevíte přítomnost myší ve svém domově (ať už uvidíte myš na vlastní oči nebo najdete prokousané krabice či myší exkrementy), začněte si odkládat použité čajové sáčky z vašeho čaje. Umístěte několik použitých čajových sáčků na místa, o kterých si myslíte, že myši tráví spoustu času. Myši si začnou hledat nový domov.

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články