Takto vám bublinková fólie pomůže v zimě udržet váš domov v teple

                   

Zima v plném proudu, topná sezóna běží a vy se děsíte účtů za vytápění? Není divu, neděsíte se jen účtů, ale i ranního vstávání do zimy, která panuje ve vaší domácnosti. Topení ještě neběží a v bytě nebo domě chlad, který přichází z oken. Problematická bývají hlavně menší okna v koupelně, na toaletě nebo na místech, kde je jednoduché zasklení s nedostatečnou těsností a bez izolační vrstvy.

Někdy jsou problémem však i dvojskla usazená severním směrem. Jak taková okna jednoduše a levně zaizolovat? Pomůže bublinková fólie!

Zabraňte únikům tepla

Jak zajistit teplo, abyste nemrzli po ránu u kávovaru nebo nemuseli po ránu v županu sprintovat do horké sprchy pro zahřátí? Kromě kvalitního tepelného zdroje je nutné prověřit izolaci domácnosti, předně u jednotlivých oken. Okna s jednoduchým zasklením bývají největšími viníky úniků drahocenného tepla. Dalším problémem jsou stará okna, která nemají izolované rámy a jednoduchá skla, případně jsou okna celkově špatně usazena nebo mají již zvětralé těsnění. Důležité je proto taková okna odizolovat, aby v chladném a mrazivém počasí k únikům nedocházelo.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Levné řešení v podobě bublinkové fólie

Vyměnit okna za nová? Nechat je usadit a vyměnit těsnění a pěnovou izolaci? To by stálo doslova majlant. Rozhodně snazším řešením a za pár korun je koupit roli kvalitní bublinkové fólie a připravit ostré nůžky, kterými budete fólii střihat. Výhodou bublinkové fólie je nízká cena za roli, poskytuje nejen ochranu povrchu výrobkům, ale především je lehká, odolná vůči vlhkosti a má skvělé izolační vlastnosti, což jsou tři důvody, proč ji využijete na odizolování propustných oken.

Řešení na celou zimu

Vezměte tedy bublinkovou fólii a připravte si do nádoby s rozprašovačem vodu. Odměřte a vystřihněte fólii přesně ve velikosti koupelnového, toaletního nebo jiného požadovaného okna. Pomocí rozprašovače navlhčete stranu s bublinkami vodou a tou přilepte na okno. Dobře přitlačte po celé ploše, po chvíli fólie dokonale přilne k oknu. Izolace okna je dokončená, navíc vydrží takto přilepená po celou zimu. Na jaře stačí při teplejším počasí fólii tahem sloupnout a těšit se na vyúčtování, které bude mnohem nižší než obvykle.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články