Tímto je lepší hnojit pokojové rostliny, aby dobře rostly a neochořely

                   

V tomto článku vám pomůžeme v tom, aby vaše pokojové rostliny správně prospívaly. Nemusíte přitom investovat do drahých hnojiv. Spousta těchto přírodních hnojiv jistě najdete i u vás doma.

Pískový cukr

Jednu lžíci pískového nebo krystalového cukru rovnoměrně rozprostřete do květináče. Poté rostlinu zalijte rovnoměrnou vrstvou na povrch půdy v květináči. Toto hnojivo opakujte každých 7 dní.

Vaječná skořápka

Skořápky jsou úžasné pro neutralizaci kyselosti. Skořápky je dobré před použitím pořádně umýt a poté vysušit (například na radiátoru nebo v létě na slunci). Poté je rozemelte a přidejte do květináče. Skořápky jsou extrémně vhodné ke kaktusům.

Banánové slupky

Banánové slupky nakrájejte a sušte. Až budete přesazovat pokojové rostliny, přidejte do půdy i banánové slupky. Taktéž postačí smíchat je s půdou.

Popel

30 g popela zalijte 1 litrem vody a nechte stát po dobu jednoho týdne (občas promíchejte). Poté použijte k zalévání pokojových rostlin.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Káva a čaj

Poté, co vypijete svou ranní kávu nebo čaj, dejte si zbytek z nich na tácek a vysušte. Použijte jako mulč nebo hnojivo pro pokojové rostliny. Mladé rostliny můžete zalít následujícím roztokem:

  • 1/3 šálku čaje,
  • 1 litr horké vody

– nechte odstát 5 dnů (občas promíchejte). Přeceďte a použijte jako hnojivo.

Cibulové slupky

Na 5 litrů vody budete potřebovat 10-20 g cibulové slupky. Vodu zahřejte a nechte vyluhovat po dobu 4 dnů za občasného promíchání.

Pomerančová slupka

Slupku z jednoho pomeranče zalijte litrem vroucí vody a nechte luhovat po dobu 4-5 hodin. Slijte. Tímto roztokem stříkejte rostliny rozprašovačem.

Aloe šťáva

Uřízněte jeden list aloe a z něj odeberte několik kapek šťávy. Přidejte do vody, ve které namáčíte semena rostlin a nechte působit 8 až 20 hodin. Při zalévání pokojových rostlin také přidejte šťávu z aloe.

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články