Jak vyčistit vodu v bazénu bez chemie, aby byla křišťálově čistá. Odzkoušeno se stoprocentním a okamžitým účinkem

                   

Horké letní dny vybízejí k tomu trávit je u vody. Z toho důvodu si mnoho z nás pořizuje domů bazény. Někdo má bazén zakopaný, jiný má levnější variantu na trávníku. V každém případě však musí každý vlastník bazénu řešit jeho pravidelné čištění, aby se mu teplem a dalšími vlivy nekazila voda a zůstala průzračná.

Vyčistíte i železitou vodu ze studně

Paní Kateřina se podělila o tip, jak vyčistit vodu v bazénu, i když je železitá. Nepotřebovala přitom žádnou tradiční bazénovou chemii, ale něco, co většina z nás používá úplně jinak. Využila totiž vitamínu C. Ano, čtete správně, vitamín C, případně kyselina L. askorbová. Tento vitamín skutečně rychle a účinně promění zakalenou, špinavou vodu v dokonale čirou. Nebojte se, ani na tak velké množství vody, jako je v bazénu, není potřeba mnoho vitamínu. Paní Kateřina do bazénu vysypala 200 gramů.

iZdroj fotografie: Pixabay

Většina z nás si samozřejmě vitamín C pořizuje v lékárně, a to hlavně v období chřipek a nachlazení, kdy je potřeba posilnit svoji imunitu. Málokoho z nás by napadlo, že se nám bude hodit také v horkém létě, kdy vitamíny běžně přijímáme z ovoce. Nicméně v bazénu vám tento vitamín udělá opravdu skvělou službu. V případě železité zakalené vody působí kyselina askorbová jako expresní čistička, jejímž působením vznikne sloučenina zvaná L. askorbát železnatý.

Vedlejší účinky na zdraví nemá

Pokud se bojíte, že vzniklá sloučenina může mít nějaký negativní dopad na vaše zdraví, nemusíte. Na rozdíl od bazénové chemie, kterou lidé běžně používají, je tato sloučenina nejen bezbarvá, ale také zdraví neškodná. Nyní se asi ptáte, kde vitamín sehnat ve formě prášku a ve větším množství, které budete na léto potřebovat. Není to vůbec složité. Můžete ho koupit přesně tam, kde jste zvyklí. Vitamín C v prášku v kilovém balení je k sehnání v lékárně nebo v drogérii. Případně na internetu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pravděpodobně budete překvapení, jak rychle tento trik s čištěním funguje. Stačí nasypat dané množství vitamínu do vody, pak vodu pár minut promíchávat například pádlem, aby se kyselina lépe rozpustila, a za malou chvíli už budete mít průzračně čistou vodu a můžete se jít klidně koupat. Řekněte sami, není to mnohem lepší než kdejaký chemický přípravek?

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články