Tři efektivní cesty, jak zabránit tomu, aby odpadkový koš páchl

                   

Zápach linoucí se z odpadkového koše? Asi dobře znáte charakteristický zápach, který vychází z nádoby na smetí. Odejdete do práce a první, co váš čeká po otevření dveří po návratu domů, je odporný odér, který se během vaší nepřítomnosti rozšířil z kuchyně do chodby a dalších pokojů. Odpadkový koš je téma mnoha hospodyněk a každá má svůj recept, jak jej uchovat v čistotě a bez zápachu. Co ale dělat, když se zápach line i z poloprázdného koše? Důvodem je, že zápach pronikl do samotné nádoby vinou tekutiny, která se dostala skrze pytel na dno.

Nechte se inspirovat 3 tipy, jak tento zápach eliminovat.

Noviny

Line se doslova nesnesitelný smrad ze dna nádoby, kde ulpěly nečistoty a vyteklá tekutina? Vezměte staré noviny a vyložte jimi spodní část nádoby. Novinový papír skvěle absorbuje husté a páchnoucí kapaliny včetně zápachu. Po vyčištění nádoby dbejte na to, aby na dně byla vždy vrstva starých novin. Při výměně odpadního pytle sejměte vždy vrchní znečištěnou část a doplňte vrstvu tak, aby se tekutina z pytle nedostala na dno samotného koše. Ušetříte si tím čas s mytím koše, novinový papír udělá práci za vás.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Vonné ubrousky do sušičky

Tyto malé ubrousky jsou určené do sušičky, aby vaše prádlo a oblečení příjemně vonělo, ale dobře zafungují také proti zápachu při použití v odpadkovém koši. Stačí vložit jeden ubrousek na dno odpadní nádoby a veškeré pachy zmizí. V případě, že nepoužíváte sušičku, můžete si takový ubrousek vyrobit sami doma pomocí aviváže a kuchyňské utěrky. Postačí pár kapek aviváže nakapat na papírovou utěrku a vložit na dno koše na odpadky.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Vonný sáček do prádla

Vonné sáčky do skříně se používají pro provonění uskladněného prádla a oblečení, ale lze je s úspěchem použít také na potření nepříjemného zápachu, který se line z odpadkového koše. Problémem je vysoká cena těchto speciálních sáčků, proto si jednoduše vyrobte svůj vlastní pohlcovač pachu. Pro výrobu budete potřebovat kávový filtr a jedlou sodu. Naplňte filtr jedlou sodou uzavřete pevnou nití, můžete použít silnou zubní nit. Jedlá soda absorbuje veškeré nežádoucí pachy a váš koš už nikdy nebude zapáchat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články