Tři věci, které byste s pracími prostředky nikdy neměli dělat

                   

Každý z nás má doma nějakou formu pracího prostředku, ať už práškového nebo tekutého. Bez ohledu na to, jaký typ pracího prostředku používáte, je třeba o něm vědět několik věcí. Mnoho lidí jednoduše nalije něco do pračky, ale to není úplně ta správná cesta. Myslete na to, že i pracím prostředkem si můžete zničit pračku a jen při správném použití z něj můžete vytěžit maximum.

Jakých oblastí se týkají následující rady, tipy a triky? Jde především o:

  • dávkování,
  • velké pračky,
  • předčištění.

Dávkování pracího prostředku

Nejčastější chybou, pokud jde o prací prášek, je jednoduše fakt, že lidé ho tam nalijí nebo nasypou a nepřemýšlí přitom o správném množství. To je ovšem plýtvání a vaše oblečení ve skutečnosti může být mastné a může také začít rychleji páchnout. To znamená, že ho budete muset vyprat dříve a prát ho častěji, což ho rychleji zničí. Proto byste vždy měli dodržovat doporučené množství prostředku.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Velké praní

Máte velkou rodinu nebo více malých dětí? V tom případě jste nejspíš zvyklí na velké praní prakticky každý týden. Velikost praček se pohybuje od 6 do 10 kg, takže je to docela rozdíl. Máte velkou pračku, která pojme více jak 9 kg prádla? Pak byste měli použít trochu více pracího prostředku, abyste se ujistili, že je prádlo skutečně čisté. Lidé, kteří mají klasické pračky s náplní kolem 6 nebo 7 kg mohou použít menší množství prášku. To bude pro dobré vyprání stačit.

Předčištění

Skvrny jsou noční můrou každé hospodyně. Nevkládejte svou důvěru jen pracímu prášku. Při předběžném ošetření skvrn můžete svou pračku efektivně využít. Víte, co byste měli dělat s jednotlivými druhy skvrn? U špíny od trávy nalijte tekutý prostředek přímo na skvrnu a jemným kartáčkem jej vetřete. Tyto skvrny jsou často tvrdohlavé a zbavit se jich není jednoduché. Dostatečné předčištění vám zajistí zářivě čisté prádlo beze skvrn.

Na mastné skvrny platí, když opláchněte látku pod teplou vodou a poté použijete tekutý prostředek nebo mýdlo na nádobí, abyste z něj mastnotu nebo olej odstranili. Poté prádlo vyperte v pračce pomocí silného prostředku. Skvrny od půdy odstraňujte stejně, jen použijte studenou vodu. Nečistoty od bláta nebo jílu odstraňte pomocí tvrdého kartáče tak, jak to půjde. Následně oblečení namočte do teplé vody, aby se skvrna zředila. Poté vyperte jako obvykle.

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články