Trouba se bude lesknout jako nová, pomůže k tomu citronová šťáva

Aby vaše trouba vypadala zase jako nová, nemusíte hned sahat po chemických čističích, místo toho si vezměte k ruce pomoc z přírody.

Už žádný vodní kámen, bez problému si s ním poradí citron i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vydejte se na cestu do říše netradičních, ale vysoce účinných úklidových vychytávek, kde se obyčejné věci mění v neobyčejné. Tipli byste si například, že toho nejlepšího čističe pro svou troubu najdete v lednici?

Citronová šťáva: Nejlepší přítel trouby

Kyselost citronové šťávy dokáže podle webu iReceptář při odstraňování těch nejodolnějších nečistot z trouby doslova zázraky. Chcete-li tuto přírodní sílu využít, smíchejte šťávu z poloviny citronu s 500 ml vody ve vhodné nádobě a vložte do trouby vyhřáté na 180 °C asi na 30 minut.

Vzniklá pára pomůže uvolnit mastnotu a špínu, takže je s minimální námahou setřete i obyčejnou houbičkou. Získáte tak rychlé a především přírodní čištění bez toxických látek, takže se rozhodně nebudete muset bát o kvalitu ovzduší ve své domácnosti ani o zdraví vaší rodiny.

Jak vyhnat všechny pavouky z domu: Nevoní jim esenciální olej ani citronová šťáva

Rozšíření arzenálu: Olivový olej

I když jsou soda a citronová šťáva co do výsledků opravdu impozantní, někdy samy o sobě nestačí. Proto web AAzdraví doporučuje směs jedlé sody, extra panenského olivového oleje, bílého octa a citronové šťávy. Vše stačí smíchat, nanést na dno a stěny trouby a počkat na výsledek. O trik, který čištění ještě zintenzivní, se s námi podělila čtenářka Martina N. z Potštátu: „Když na troubu nanesu čistič, připlácnu na něj ještě igelitové sáčky. Díky nim nevyschne třeba ani po hodině – takže až dám sáčky dolů, setřu veškerou špínu klidně i papírovými ubrousky.

Jednoduchý trik na čištění trouby iZdroj fotografie: Depositphotos
Citronová šťáva je skvělým přírodním čisticím prostředkem pro odstranění skvrn a nečistot z trouby. Poradí si i s těmi nejhoršími

Zapomeňte na škrábance, pomůže alobal

Narazili jste na opravdu zaschlé stříkance a bojíte se, že si troubu poškrábete? Pak si vyrobte perfektního pomocníka v podobě kuliček z alobalu. Jejich hrany působí jako jemné abrazivo, které vydrhne odolnou špínu, aniž by váš spotřebič poškrábalo. Já je používám i na drhnutí plechů nebo plynového sporáku a nikdy se mi nic poškrábat nepovedlo.

Chcete si úklid trouby ještě více zefektivnit? Pak se nebojte udělat něco málo navíc a použijte málo známé tajné tlačítko na dveřích trouby, na které Chalupáři-Zahrádkáři upozorňovali už v předchozím příspěvku.

Potřebujete vyčistit sklo, ale nechcete si zničit záda? Naučte se, jak ho vyjmout

Jak svou troubu po použití čistíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články