Účinná cesta zbavení se octomilek, mravenců a komárů v domácnosti. Nikdy už se nevrátí

                   

Můžete si koupit nebo dokonce vyrobit různé pastičky, díky kterým ovocné mušky nachytáte a tím se jich zbavíte. Pokud se u vás doma jednou objeví, bude těžké se jich znovu zbavit. Existuje tak mnoho různých rostlin, které mušky nemají rády. Můžete je zasadit do květináče a umístit blízko dveří nebo k oknu, aby mušky nelétaly dovnitř.

Můžete si připravit domácí repelenty z bylin, které mušky nemají rády. Jestli se už u vás objevili, můžete bylinky jen vložit do vody a položit na kuchyňskou linku.

Máta odpudí nejen mušky, ale také mravence nebo komáry

Čerstvá nebo i sušená máta odpuzuje nejen ovocné mušky, ale i štěnice nebo blechy. Také myši nemají rády její vůni. Rostlinu si můžete snadno vypěstovat na balkoně nebo v květináči na parapetu. Bylinku si pak můžete usušit a skladovat v látkových pytlíkách.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Použít můžete také bazalku. Je to známá aromatická bylina, kterou nemají rádi ani komáři. Můžete ji dát do vody, nebo zasadit do květináče a postavit vedle postele. Celou zimu ji můžete pěstovat na okně.

Bobkové listy, nebo spíše jejich vůně, je pro ovocné mušky také nepříjemná. Vyhýbají se jim také můry nebo švábi. Můžete bobkové listy usušit a nechat je v otevřené nádobě v kuchyni. Také ho lze pěstovat jako rostlinu a tím pádem vám poskytne ochranu proti komárům po celý rok.

iZdroj obrázku: PxHere.com

Repelent si udělejte také z velmi aromatické levandule. Odpuzuje nejen ovocné mušky, ale také můry nebo blechy. Můžete se jím postříkat každý letní večer a budete mít jistotu, že vás nebude otravovat žádný hmyz.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Jablečný ocet jako past na mušky i komáry

Můžete si pomoci také sušeným droždím, kde nasypete na místo, kde se mušky obvykle shromažďují.

Nebo si připravte následující repelent, na který budete potřebovat:

  • 12 kapek eukalyptu a levandulového oleje
  • 6 kapek máty peprné nebo:
  • 7 kapek máty peprné s levandulí s 15 kapsami esenciálního oleje z citronelly

Stačí pouze smíchat ingredience a můžete ho začít používat. Použít můžete také léčivé rostliny jako je pelyněk. Ten se používá jako přírodní insekticid. Působí také proti klíšťatům, můrám nebo blechám.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Komáry přitahuje kyselý zápach jablečného octa, proto se nebojte ho použít do různých pastí. Můžete ho nalít na hluboký talíř nebo sklenice. Talíř zakryjte igelitovou fólií, aby se na ni lepila a dobře natáhla. Poté vytvořte několik otvorů pomocí párátka nebo vidličky, ale nedělejte je příliš velké.  Nádobu nechte stát na místě, kde je hodně komárů. Komáři zaletí dovnitř a už nebudou mít jak se vrátit zpátky. Jako návnadu můžete použít také červené víno, pivo nebo kvasnicovou majonézu.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Nejdůležitější ale bude nepouštět si ovocné mušky vůbec do bytu. Stačí jen pravidelně uklízet, vyhazovat prošlé nebo již shnilé nebo zkvašené ovoce. Poté nebudete muset řešit, jak se ovocných mušek zbavit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články