Účinné čisticí prostředky, které pomohou rychle vyčistit okenní parapet. Bude zářit jako nový

                   

Plastové parapety najdeme v téměř každé domácnosti. Mají řadu výhod: jsou odolné, dobře se udržují a existují v celé škále barevných provedení. Pokud máte parapety v bílé nebo jiném světlém odstínu, možná se na nich čas od času objeví skvrny. Poradíme vám, jak se jich co nejrychleji zbavit.

Nepoužívejte žádný prostředek, který není vhodný pro kontakt s plastem

Jestliže jste narazili na skvrnu, kterou nelze vyčistit klasickým přípravkem, odolejte pokušení použít silné a velmi abrazivní prostředky a začněte zlehka, abyste si parapety trvale nepoškodili. Nejjistější volbou bývá telefonát do firmy, která vám parapety dodala, mívají ověřené přípravky, které často nejsou na trhu jednoduše k dostání. Pokud původ svých parapetů neznáte nebo jste se ve firmě žádné užitečné informace nedozvěděli, zkuste některé z našich doporučení.

Dětské ubrousky, čistič na sklo, prací prášek nebo kyseliny

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Často používaným prostředkem pro odstranění skvrn všeho druhu jsou dětské čisticí ubrousky. Paradoxně odstraní mnohem větší množství nečistot než klasické čisticí prostředky. Další alternativou mohou být čisticí prostředky určené na sklo nebo klasické prací mýdlo. To naneste v silné koncentraci na celou postiženou plochu, nechejte půl hodiny působit a smyjte. Podobnou variantou je použití pracího prášku:

  • smíchejte prací prášek s vodou do konzistence kašičky
  • naneste na skvrnu
  • nechejte působit přibližně 15 minut
  • opláchněte vodou

Pro odstranění skvrn od rzi je možné použít přípravky na bázi kyselin. Pro optické rozjasnění bílého parapetu se hodí bělidla, například chlór.

Nedaří se vám skvrny odstranit? Nevadí, přelepte je!

Existují skvrny, s nimiž je téměř nemožné se vypořádat. V takovém případě nezoufejte, existuje řešení. Stačí koupit krycí fólii a nalepit ji na původní povrch. Nejen že tímto způsobem vyřešíte nevzhlednou skvrnu, navíc tak můžete snadno měnit vzhled vašeho okna.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články