Vyžeňte všechny šneky ze zahrady během 24 hodin. Konečně metoda s doživotním a hlavně spolehlivým účinkem

Šneci jsou škůdci, kteří dokážou napáchat mnoho škody. Zabraňte jejich vstupu do zahrádky osvědčenými metodami.

Zdroj fotografie: Pixabay

Mezi hlavní škůdce na mnoha zahrádkách patří šneci a slimáci. Šneci si velice rádi pochutnávají na úrodné zahrádce, která hojně plodí ovoce a zeleninu. Občas se pustí i do rostliny, která ještě nestihla pořádně vyrůst a začít plodit. Existují jednoduché a účinné metody, kterými šnekům zabráníte v požírání vaší zahrádky. Díky těmto metodám se vaší zahrádce budou vyhýbat.

Místo výskytu šneků a jejich odstranění

Šneci se nejčastěji zdržují na zahradách, které jsou úrodné. Mají rádi vlhká místa, jílovitou a těžkou půdu. Nejčastěji se objevují po dešti, když je všude vlhko. Šneků se nemusíte zbavovat chemickými přípravky, které zakoupíte v obchodě. Existují i jiné metody, jimiž nemusíte šneky zabíjet. Pouze omezíte jejich výskyt i počet tím, že jim zabráníte přístupu k potravě přímo na vaší zahrádce.

Zdroj fotografie: Pixabay

Udělejte preventivní opatření před hlemýždi

Šneci se nebudou vyskytovat tam, kde pro ně nejsou vhodné podmínky pro život. Nejdříve udělejte několik triků, kterými zabráníte hlemýžďům přístup na vaši zahrádku. Mezi preventivní opatření patří pravidelné sekání trávníku a usušení posekané trávy. Zahrádku si dělejte vždy ve větší vzdálenosti od kompostu. Na tom se totiž šneci rádi zdržují.

Zdroj fotografie: Pixabay

Vytvořte kolem zahrádky bariéry

Šneci nemají rádi suché předměty, a proto se na ně nebudou plazit. Také se velikým obloukem vyhýbají ostrým předmětům. Udělejte si okolo záhonků ostré bariéry, kterým se šneci vyhnou. Nasypte okolo zahrádky vaječné skořápky, velké hobliny, ořechové skořápky nebo štěrk.

Zdroj fotografie: Pixabay

Použijte kávu, pepř nebo skořici

Jestli existují látky, které šneci přímo nesnáší, tak je to káva, pepř nebo skořice. Tyto látky můžete nasypat okolo zahrádky a hlemýždi se jí budou vyhýbat. Kávu, pepř nebo skořici byste měli vždy předem namíchat s pískem. Můžete si připravit i směs, kterou dáte okolo vaší zahrádky.

Zdroj fotografie: Pixabay

Do 1 litru čaje rozkrájejte 5 lusků pálivé papriky. Poté tuto směs vařte 5 minut a po dovaření ji nechte vychladnout pod pokličkou. Směs si poté dejte do rozprašovače a postříkejte jí místa, na kterých se nejčastěji hromadí škůdci. Také lze do zahrádky naházet kousky zázvoru, křenu, pelyněk nebo levanduli. Kolem záhonů lze také udělat zábranu z pletiva.