Účinné zbavení pračky usazenin a mikrobů pomocí tablety do myčky nádobí

i Zdroj fotografie: iStock.com
                   

Nástup automatických praček a jejich masové rozšíření sice znamenaly velké zjednodušení náročného života zejména žen, ale přinesly také nutnost řešit problém s hromaděním nečistot přímo v pračce.

U nových praček tento problém nenastává, ale pokud pračku už nějakou dobu používáte, možná jste zaregistrovali, že prádlo už nevoní jako dříve, aniž by příčinou byla změna pracího prostředku nebo aviváže.

iZdroj fotografie: Shutterstock

Možná jste zaregistrovali rovněž zvláštní pach přímo v bubnu pračky. Na prádle se mohou začít objevovat zvláštní tmavá vlákna a vůbec se zdá, že kvalita praní celkově klesá. Nežádoucí látky lze najít nejčastěji v gumovém těsnění dvířek pračky, ale zdaleka nejen tam.

iZdroj obrázku: Alamy.com

Chemie na pomoc pračce

Pokud se s výše uvedenými jevy setkáte, je to neklamné znamení, že je třeba pračce věnovat pozornost a dobře ji vyčistit. V takovém případě nejspíše prozkoumáte nabídku v drogeriích, kde se nabízejí různé chemické přípravky, takzvané čističe pračky, které v závislosti na výrobci bývají dostupné nejčastěji v těchto formách:

  • tekuté
  • práškové
  • tablety.

Nevýhodou těchto přípravků však je nejen jejich cena, ale zejména složení, které nezaručuje dlouhodobý účinek a znamená tak nutnost proces poměrně často opakovat.

iZdroj fotografie: Shutterstock

Pokud se tedy chcete těmto nevýhodám vyhnout a pračce přitom dopřát správnou údržbu, vyzkoušejte níže uvedenou a na první pohled netradiční metodu.

Tabletou do myčky nádobí k čistější pračce

Dlouhodobým zkoušením se přišlo na to, že speciální složení tablet do myčky nádobí přispívá také k efektivnímu čištění vnitřních prostor pračky, s tím, že se takto odstraní nejen fyzické nečistoty, ale také škodlivé, patogenní mikroorganismy.

iZdroj obrázku: Alamy.com

Postup je velice jednoduchý. K vyčištění pračky stačí jedna tableta do myčky. Tu dejte do přihrádky pračky, kam obvykle dáváte prací prášek, a nastavte program s teplotou nejméně 60 °C, ještě lépe však 90 °C. Právě kombinace vysoké teploty a chemického složení tablety způsobí, že vaše pračka bude hygienicky čistá a bude příjemně vonět. Pokud jde o četnost čištění, stačí je provádět čtyřikrát ročně.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články