Účinný postup, který pomáhá vyčistit koberec od nečistot a starých skvrn

                   

Máte doma koberec, který hojně používají děti nebo domácí mazlíčci? Pokud ano, tak zaručeně víte, že váš koberec není čistý. Alespoň jednou za čas byste ho ale skutečně měli vyčistit hloubkově, protože se v něm drží nejen staré skvrny, ale také další nečistoty, bakterie a roztoči. Po každodenním používání je ovšem velice těžké vrátit koberci krásný, možná i jeho původní vzhled. Existuje však jednoduchý způsob, jak si můžete sami vyčistit koberec.

Odborník není nutný

Služby profesionálního čističe tkanin nejsou vůbec levné a ne každý si je může pravidelně dovolit a dostat ho domů také není vůbec jednoduché, protože mají poměrně dlouhé čekací doby. Pokud máte doma koberec se skutečně vysokým chlupem, tak byste je možná měli zvážit, ale na čištění běžných koberců ho nebudete potřebovat. Stačí, když použijete prostředek, který vám nyní představíme. Ne jeho výrobu přitom nepotřebujete nic složitého. Stačí:

  • 1/3 šálku octa,
  • 1 polévková lžíce jedlé sody,
  • 1 polévkové lžíce pracího prášku,
  • horká voda.
iZdroj obrázku: Pixabay.com

Způsob aplikace

Stejně jako u jiných domácích prostředků, i výrobu tohoto je velice jednoduchá. Musíte jen smíchat všechny přísady dohromady, nalít výsledný produkt do láhve s rozprašovačem a vše dobře protřepat. Nastříkejte obsah na koberec a všude ho dobře rozetřete kartáčem. Až koberec zcela vyschne, uvidíte neuvěřitelné výsledky. I po takto jednoduchém čištění bude koberec vypadat jako nový.

Těšit se můžete na to, že tento jedinečný a snadný prostředek vyčistí nejen běžné nečistoty, ale také staré skvrny. Ocet je velmi účinnou surovinou, kterou lze použít na vyčištění prakticky čehokoli, od kuchyňské linky přes toaletu až po pračku. Rozhodně s ním tedy nemusíte pouze vařit. Na údržbu domácnosti je naprosto úžasný a přitom je velice levný. Pokud tedy máte doma špinavý koberec, rozhodně vyzkoušejte tuto netradiční metodu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články