Užitečný nástroj, který lze vyrobit z poklopu staré pračky

                   

Pískování je pravděpodobně nejlepší a nejúčinnější způsob, jak odstranit rez nebo barvu. Problém je, že písek při takové práci lítá všemi směry a závěrečný úklid zabere mnoho času. Konstrukci pískovacího stroje lze však upravit pomocí starých dvířek z pračky tak, aby nepořádek a písek v očích byli minulostí.

Návod pro kutily, kteří si chtějí ulehčit práci během pískování

Pro tento zlepšovák je třeba trocha zručnosti, dají se i najít videa s přesným návodem.

Co budete potřebovat

  • Staré dveře od pračky,
  • pískovací pistoli,
  • plastový kyblík,
  • svařovací rukavice,
  • kulaté plastové boxy.
i

Nejprve vezmeme plastový kyblík. Jeho velikost volíme tak, aby odpovídala velikosti dvířek od pračky. Nejprve ho pilkou ořízneme tak, abychom odstranili ucha a díry po nich.

iZdroj fotografie: Imgur.com Michaele Tomson

Poté na něj položíme dvířka od pračky ta, aby byla jejich výduť směrem ven. Dále vezmeme trubici pistole a provedeme do ní tenký řez, kterým bude proudit písek. Vezmeme plastovou kulatou nádobu a uděláme do ní dva otvory úplně dole naproti sobě. Pistoli zasuneme do jednoho z nich.

iZdroj fotografie: Imgur.com Michaele Tomson

Naprosto čistá práce během pískování a žádná zdravotní riziko z létajícího písku

Vezmeme svářečskou rukavici a jakýmkoliv způsobem ji připevníme do oříznutého plastového boxu, který poté vložíme do jednoho ze dvou otvorů. Naproti tomuto otvoru je díra pro pískovací pistoli.

iZdroj fotografie: Imgur.com Michaele Tomson

Potom už můžeme tuto vychytávku otestovat: jakmile pískovací pistole po spuštění nasaje písek, musíme nádobu zakrýt víkem/dvířky od pračky. Díky tomu se písek během používání nerozpadne a může být použit znovu.

iZdroj fotografie: Imgur.com Michaele Tomson

Nejdůležitější je ale skutečnost, že bude naše práce čistá a bezpečná. I přes to, že by se přes dveře od pračky při správném provedení nemělo dostat ven ani zrnko písku, doporučujeme použít alespoň ochranné brýle pro případ, že by se přece jen něco nepovedlo a písek se dostal ven.

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články