Vyčištění pračky od usazenin plísní a vodního kamene jednoduchou metodou

                   

Žádná domácnost už si nedovede představit život bez pračky. Usnadňuje nám život každý den, ušetří nám spoustu času a také energie. Už nikdy žádné ruční praní! O pračku je ale potřebovat se starat, stejně jako o jiné spotřebiče.

Jen díky správné péči pračka bude fungovat dlouho

Spotřebiče se postupem času mohou rozbít nebo přestat fungovat. Stane se to většinou v ten nejhorší čas, kdy se nám to vůbec nehodí. Abyste podobným nehodám s pračkou předešli, vyzkoušejte tento trik, který vám pomůže zbavit se plísně a vodního kamene, který se v pračce usazuje, ale přitom není vidět.

i

Nebude vás to stát téměř žádné peníze a výsledek bude skvělý. Už nebudete každý rok volat opraváře, protože pračka bude sloužit několik let.

Na odstranění usazenin a vodního kamene budete potřebovat:

  • ½ sklenice 70% octa
  • ¼ sklenice jedlé sody
  • 60 ml vody
  • Kuchyňskou houbičku

Nejdříve smíchejte vodu se sodou a přidejte dvě čajové lžičky octa. Tuto směs nalijte do přihrádky na prací prostředek. Zbývající ocet nalijte do bubnu pračky. Poté nastavte prací cyklus na nejvyšší teplotu a nejvíce otáček.

Po vyprání vezměte houbičku a zbývající špínu odstraňte. Opláchněte vodou a vaše pračka bude opět čistá. Nepotřebuje tak speciální čisticí prostředky ani přísady – tyto najdete ve své kuchyni. Tento postup opakujte asi jednou za měsíc.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

V domácnosti pomůže i kyselina citronová

Stejným pomocníkem v domácnosti může být kromě jedlé sody a octa také kyselina citronová. Stačí ji použít do odpadů. Společně s jednou sodou ji stačí nasypat do umyvadla, dřezu nebo vany, nechat chvíli působit a poté vypláchnout horkou vodou. Použít je můžete také do WC, kde snadno odstraní vodní kámen a také zažloutlý povrch mísy.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Mějte tyto přísady vždy doma a budete je mít kdykoliv po ruce. Nemusíte chodit do obchodů, abyste sehnali přesně ten prostředek, který potřebujete. Ocet, jedlá soda i kyselina citronová jsou univerzální přípravky, které zbaví vaši domácnost nejen usazenin a vodního kamene.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články