Proč házet česnek do toalety: Zajímavá a nevšední metoda, kterou málokdo zná – účinky má dokonalé

                   

Úklid koupelny nebo WC místnosti nepatří k právě oblíbeným činnostem hospodyněk. Ovšem některé aspekty si lze opravdu usnadnit jen s použitím osvědčených přírodních prostředků. A mezi ně rozhodně patří i česnek. Není třeba s ním nějak složité manipulovat ani ho používat příliš mnoho – tak účinný je.

Vhoďte česnek do toalety přes noc

A jak ho vlastně používat? Určitě jste slyšeli o jeho čisticích a antiseptických účincích. A přesně ty vám nabídne i ve WC míse. Oloupejte dva nebo tři stroužky česneku a vhoďte je do toalety přes noc. Ráno je jednoduše spláchněte a máte hotovo – svou toaletu jste však zároveň zbavili všech bakterií. A pokud postup dvakrát týdně zopakujete, nemusíte se o čistotu svého WC bát. Navíc je tato metoda šetrná i k alergikům, kterým vadí chemie z obchodu.

Ale pomoci může i Coca–Cola. Jednoduše nalijte zhruba 300 ml tohoto nápoje kolem horního okraje do toalety a nechte působit alespoň 1 hodinu. Ovšem mnohem lépe uděláte, pokud ji necháte působit přes noc. Kyseliny, které obsahuje, totiž během tohoto času obsažené nečistoty rozpustí a ráno záchodovou mísu bez námahy umyjete běžným způsobem.

Snadnější úklid koupelny vodkou

Jestliže se potýkáte se zašlým vybavením, vyčistěte koupelnu vodkou. Lze ji totiž snadno použít k rozzáření vašeho porcelánového příslušenství v koupelně. Jednoduše naneste vodku na měkký hadřík a otřete jej.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Vyčistěte si koupelnu grapefruitem

Nebo se zbavte se ve vaně vodního kamene tak, že rozkrojíte grapefruit na půlku a posypete ho trochou soli. Potom ho jednoduše přiložte na sprchový kout a krouživými pohyby odstraňte vodní kámen z vany. Druhou polovinu grepu pak můžete vymačkat, rozmíchat ve vodě a použít jako antibakteriální čistič. Ovšem ve sprchovém koutu můžete také vsadit na čištění sprchové hlavice pomocí octa.

Také máte rádi, když můžete z kuchyňských přísad udělat čistící prostředek, který je levný a šetrný k vašemu zdraví a přírodě? Pak byste měli vědět, že pro snadné odstranění vodního kamene ze sprchové hlavice vám bohatě postačí vroucí voda s octem. Stačí ji do něj namočit a máte hotovo. Ale vsadit můžete i na starý zubní kartáček. Jednoduše ho opláchněte vroucí vodou a použijte ho k vyčištění špatně přístupných zákoutí, jako je třeba oblast kolem kohoutku nebo odtoku.

Jaké jsou vaše osvědčené úklidové triky nejenom na koupelnu?

Mnoho toho můžete vyrobit také z jedlé sody. Zkuste například recept na univerzální čistič pro celou domácnost

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články