Vyčištění žehličky zubní pastou a solí pro obnovení správné funkčnosti. Odstraní bakterie, usazeniny a připáleniny

I tu nejspálenější žehličku jednoduše vyčistíte už za 5 minut i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

V každé české domácnosti najdeme ukryté žehlící prkno spolu se žehličkou. Takové to klasické večerní žehlení prádla nepatří zrovna k těm nejoblíbenějším domácím činnostem. Víte, jak se správně starat o svou žehličku? Vyhněte se znečištěné žehlící ploše i zrovna vypraného prádla.

Na žehlící ploše se mohou vytvořit skvrny

Vlovem tvrdé vody a vodního kamene nebo jiných okolností se na žehlící ploše žehličky mohou vytvořit suché skvrny, které mohou až nevratně zničit vaše oblečení. Pokud tedy nechcete svou oblíbenou halenku či manželovo nejlepší košili naštvaně vyhodit, pak dbejte na péči o vaší žehličku. Ušetříte si tím velké starosti.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Pro péči o žehličku přitom stačí jednoduché přípravky, které určitě najdete ve vaší domácnosti. Není potřeba kupovat drahé, značkové přípravky specializované právě na žehličku či další uklízecí pomocníky. Vystačíte si s tím, co máte doma. Jen o jejich skvělých účincích do teď nevíte. Pro čistou plochu žehličky můžete použít například:

  • zubní pastu
  • jedlou sodu
  • kamennou sůl

Pro vyčištění plochy žehličky zubní pastou nepotřebujete žádné speciální pomůcky. Na studenou plochu žehličky naneste čistící zubní pastu a rozetřete ji po celém povrchu plochy. Nechte působit alespoň půl hodiny a poté setřete veškerou pastu vlhčeným ubrouskem nebo vlhkým hadříkem. Po setření žehličku zapněte na program “pára” a vyžehlete nepotřebný kus látky, aby se odpařil přebytek zubní pasty. Plocha bude opět krásně čistá.

Jedlá soda jako velký pomocník pro vaši domácnost

S jedlou sodou vyčistíte ekologicky kdejaký povrch ve vaší domácnosti. Pomůže vám ale také s vyčištěním plochy žehličky, aby už nikdy neudělala žádnou skvrnu na vašem prádle. Připravte si mazlavý roztok pomocí jedlé sody a vody. Tento roztok namažte ve větší vrstvě na plochu studené žehličky a nechte působit. Po pár minutách smyjte vlhkým hadříkem a vysušte ubrousky do sucha. Opět přežehlete nepotřebný kus látky v režimu s párou.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Náš poslední tip využijete při extrémně znečištěné ploše žehličky, která už má tmavý povrch. Roztok kamenné soli vylijte na nepotřebnou látku. Žehličku zapněte na maximální výkon, bez použití páry a pomalu, s lehkým zatlačením použijte žehličku na látku nasáklou solí. Všechna nečistota se po chvíli přesune ze žehličky na látku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články