Vyčistěte okna aviváží do nebývalé krásy a lesku. Nápaditý a efektivní způsob

                   

Nechcete ztrácet svůj cenný čas umýváním oken? Ukážeme vám postup, díky němuž si se špínou poradíte doslova za pár minut. Na konci vás budou čekat perfektně vyleštěná okna, za která by se nemusela stydět ani ta nejšikovnější uklízečka. A kam vyrazit pro pomoc? Tentokrát jednoznačně do koupelny.

Jen voda na mytí oken nestačí

Budete muset nasadit těžší kalibr. Ale nebojte se, nebudeme vás nutit do nákupu drahých čisticích prostředků. Pokud máte doma vhodný hadr a aviváž, tak máte přesně to, co k úspěchu potřebujete. A proč právě aviváž? Protože ta bývá v této oblasti pořád značně opomíjena a je to opravdu velká škoda.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dokáže totiž nejen skvěle provonět vaše prádlo a dodat mu jemnost, ale rozpustí i odolnou špínu na oknech. A jako bonus vás potěší i příjemné aroma, takže se z mytí oken stane poměrně přívětivá část domácího úklidu. Vše jde navíc s její pomocí opravdu rychle a jednoduchý postup zvládnou i děti.

Nařeďte aviváž s vodou v tom správném poměru

Je docela jedno, jakou aviváž použijete. Jedinou podmínkou je smíchání jednoho dílu aviváže (klidně odměřujte na víčka) se čtyřmi díly vody. Vše pořádně rozmíchejte a chvíli počkejte. Následně přelijte roztok do rozprašovače a nastříkejte ho na všechna okna (to ovšem platí i pro zrcadla). Po chvíli působení uvidíte, jak začne špína stékat.

iZdroj fotografie: Pixabay

A teď už musíte jen ve vyčistit a vyleštit dočista. Opravdu není nutné používat vodu. Naopak, pokud se k tomu uchýlíte, nadělají se vám nakonec na okenních tabulích šmouhy. A to byste určitě nechtěli. K leštění je vhodné použít například mikrovlákno, jelenici nebo i staré noviny. Nepouští žádné chlupy a nedělají skvrny. Okna tak budou za pár minut vyleštěná opravdu na jedničku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články