Vyřazený lodní kontejner přestavěli na luxusní bydlení, které mohou závidět i milionáři

                   

Myšlenka použít přepravní kontejner jako domov se ještě nedávno zdála nepraktická, ne-li k smíchu. Pokud byste někomu řekli, že bydlíte v kontejneru, pravděpodobně by si ťukal na čelo, do čeho jste se to pustili.

Kontejnery jsou čím dál populárnější

Objemné ocelové kontejnery rychle získaly na popularitě. Je to především tím, že jsou nejen v dnešní době už hezké, ale také jsou skvělé na bydlení pro jednotlivce, ale i pro páry. Můžete si zakoupit kontejner menší velikosti nebo si například vytvořit domov ze dvou nebo ze tří kusů.

Kontejnery jsou všestranné, mohou se snadno přepravovat a jsou odolné vůči vlivům počasí. Mohou být využity podobně jako stavební bloky k vytvoření čehokoliv. Jestli tedy máte rádi velké prostory, s kontejnery to není problém.

Vidět můžete krásné výtvory, které lidi jsou schopni z přepravních kontejnerů vytvořit. V článku můžete vidět nádheru od Poteet Architects, který je dokonalým příkladem toho, jak si vytvořit bezpečný domov. Je těžké uvěřit, že tento byt byl dříve pouhý přepravní kontejner, který byl využitý maximálně pro přepravu zboží.

Z kontejneru můžete mít penzion i kancelář

Každý aspekt kontejneru by měl být do detailu vymyšlen a následně zrealizován. Od markýzy přes verandu až po osvětlení, které by mělo být zvoleno v závislosti na tom, kolik bude v kontejneru přirozeného světla. Stěny mohou být obložené dřevem a také podlahy, vyrobené ze dřeva, dodávají tomuto místu čistý a otevřený vzhled.

Cítit se zde tedy budete jako doma. Nepoznáte, že nejste v klasickém domě z cihel, ale v přepravním kontejneru. Interiér si každý může zařídit podle svého vkusu, na fotkách vidíte kombinaci rustikálního a moderního vybavení.

Kontejner můžete použít všestranně:

  • Jako penzion
  • Hlavní dům pro jednotlivce nebo pár
  • Kancelář nebo studio
  • Víkendovou chatu

Na internetu najdete několik tipů a možností, jak si kontejner přetvořit přesně podle svého vkusu. Fantazii se meze nekladou, a detaily dělají ten pravý domov.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články