Výroba domácího osvěžovače vzduchu v několika krocích

                   

Máte rádi osvěžující aroma citronů, pomerančů, levandule, nebo snad eukalyptu a chtěli byste jím provonět interiér bytu? Není nic snazšího než si vyrobit domácí osvěžovač vzduchu. Je to velmi jednoduché a nezabere vám to tolik času. Poradíme vám, jak na to.

Co budete potřebovat na výrobu domácího osvěžovače vzduchu?

Připravte si tento materiál:

  • menší plastovou misku
  • mořskou sůl
  • aviváž dle obliby (vhodný je eko)
  • 20 mililitrů čistého alkoholu (například vodka)
  • několik hřebíčků

Jak postupovat při přípravě domácího osvěžovače?

Do plastové misky nalijte čistý alkohol a nasypte do něj mořskou sůl. Pak přidejte aviváž dle výběru a vše dobře promíchejte. Nakonec do směsi nasypte několik hřebíčků a osvěžovač máte hotový. Umístit jej můžete například na toaletu, nebo do vstupní chodby, kde bude vítat případné hosty svým příjemným aroma. Kromě toho díky hřebíčku odradí i případné komáry.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Tip na závěr: Připravte si osvěžovač s esenciálními oleji

Na závěr pro vás máme skvělý tip na osvěžovač s esenciálním olejem dle výběru. Potřebovat budete: sklenici o objemu asi 250 ml, kypřící prášek do pečiva, několik kapek esenciálního oleje (hodí se levandule, pomeranč, citron, rozmarýn, jasmín, nebo eukalyptus), kus papírové kuchyňské utěrky a větší gumičku. Výroba je jednoduchá. Ve skleničce smícháte aromatický olej s kypřícím práškem, nádobu uzavřete kouskem papírové utěrky a zagumičkujete. Pak jen stačí vybrat místo, kde si chcete užívat linoucí se příjemnou vůni. K provonění místností dopomůže mimo jiné i difuzér, aromalampa, nebo třeba plátěné sáčky se sušenými bylinkami. Perfektní bude třeba heřmánek, máta, nebo meduňka, která podpoří kvalitnější spánek. Hýčkat se můžete i vonnými koupelemi s výše uvedených bylin. Aromaterapie je velmi účinnou metodou na kdejaké duševní neduhy. Proto se potěšte v chmurných dnech a provoňte si den.

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články