Vyrobte si domácí přípravek, který odstraní všechny skvrny z matrace

i Zdroj obrázku: Pixabay
                   

Kvalitní matrace jsou drahé a jejich čištění často složité. Ve chvíli, kdy se na ní objeví skvrny od potu, budete zaručeně hledat spolehlivý, přírodní a přitom šetrný a levný způsob, jak se jich zbavit. Použitím silné chemie nebo přílišné síly totiž můžete poškodit materiál, který se poté nebude chovat tak, jak by měl. Bude zbytečně absorbovat bakterie, nečistoty i pot. Kromě toho zničíte také bakterie a roztoče, kteří se nachází na povrchu každé matrace. Na pravidelnou údržbu proto nikdy nezapomínejte.

Podívejte se na jednoduchý prostředek, který si můžete během chvilky vyrobit doma, aplikovat ho a výsledky vidět za pouhých 10 minut! Pro matrace všeho druhu jde o skutečnou spásu. Tento nástroj je velmi účinný při odstraňování, aniž byste museli použít agresivní látky. Potřebovat přitom nebudete nic šíleného. Prostředek má pouze tři složky a minimálně dvě z nich máte již doma:

  • 235 ml tříprocentního peroxidu vodíku,
  • 3 polévkové lžíce jedlé sody,
  • kapka tekutého mýdla nebo prostředku na nádobí.
iZdroj obrázku: Pixabay.com

Jak tento zázrak vyrobit?

Příprava je nejen velmi jednoduchá, ale také úžasně rychlá. Peroxid vodíku nalijte do čisté láhve s rozprašovačem. Dále přidejte jedlou sodu a dobře složky promíchejte. Jedlá soda se musí úplně rozpustit. Následně přidejte kupku tekutého mýdla nebo prostředku na mytí nádobí. Opět pořádně promíchejte.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Aplikace je stejně jednoduchá

Úplně stačí, když směs nastříkáte na postiženou oblast na matraci a necháte pět až deset minut působit. Roztok byste měli nechat úplně zaschnout, ideálně přirozeně, bez použití fénu na vlasy apod. Zbytky, které se na matraci vytvoří, jednoduše vysajte vysavačem. Prostředek byste neměli připravovat předem a skladovat. Výroba je rychlá a nejefektivnější bude, když ji okamžitě nanesete na zažrané, ošklivé skvrny. A už nikdy se nebudete muset trápit s flekatou matrací.

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články