Vyrobte si vlastní lapač barev do pračky. Už se nikdy nestane, že by se během praní oděvy obarvily

                   


Ačkoliv moderní látky již nenesou tolik rizika, že by pouštěly barvu a hrozilo tak zabarvení jiných, světlejších kusů prádla, přesto k tomu může ještě stále docházet. Abyste tomuto nežádoucímu zabarvení zabránili, můžete vyzkoušet tento jednoduchý návod, díky kterému spolehlivě ochráníte vaše oblíbené kousky oblečení nebo látkových dekorací.

V obchodě můžete samozřejmě také najít níže uvedené „zázračné“ utěrky, ale pokud si je připravíte sami, ušetříte finanční prostředky a účinky budou srovnatelné.

Suroviny potřebné pro výrobu „zázračných“ utěrek

Pro výrobu domácích „zázračných“ utěrek budete potřebovat:

  • mycí sodu, která je běžně k dostání v drogeriích
  • bavlněnou látku
  • 2 dl vody, a
  • nůžky.
iZdroj obrázku: Pixabay.com

Postup výroby

Nejprve si připravte kousky látky, které budou tvořit základ „zázračných“ utěrek. Doporučujeme nastříhat čtverce o rozměru 10 cm na 10 cm, například ze staršího, ale čistého a nepotrhaného trička.

Vodu zahřejte a rozmíchejte v ní lžičku mycí sody. Do této směsi vložte kousky bavlněné látky a nechejte je tam po dobu 10 minut. Poté je vytáhněte a bez toho, že byste je ždímali, je nechte oschnout. Jakmile zcela uschnou, můžete je použít.

Použití takto připravených „zázračných“ utěrek je velice jednoduché. Na každé praní potřebujete jeden kousek látky, který vložte přímo do bubnu pračky k prádlu. Pokud dojde k jakémukoliv nežádoucímu uvolnění barvy z některého kousku prádla, tato utěrka ji pohltí. Nezapomeňte, že po každém praní je nutno utěrku vyhodit a pro příští várku prádla použít opět nový hadřík.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Pokud jde o mycí sodu, které tyto „zázračné“ utěrky vděčí za svou účinnost, je k dostání obvykle v půlkilovém balení. Skvěle se hodí zejména tehdy, pokud potřebujete prádlo zbavit silného znečištění nebo silného zápachu. Lze ji použít jak samostatně, tak také jako přísadu do čisticích a pracích prostředků.

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články