Co dělat s pomačkaným oblečením, když žehlička není po ruce

                   

Každý s nás už jistě zažil nepříjemnou situaci, kdy spěchal na nějakou důležitou schůzku a zjistil, že veškeré jeho oblečení je pomačkané. A třešničku na dortu navíc přidala nefunkční žehlička. Jestli s tímto problémem zápolíte právě teď, nezoufejte, má totiž hned několik rychlých, jednoduchých a naprosto geniálních řešení.

Zkuste fén nebo rozprašovač

S dokonalým vyrovnáním šatů vám pomůže fén. Použijte ho následujícím způsobem:

  1. Mírně navlhčete oblečení, které chcete vyhladit.
  2. Rozložte ho na rovnou plochu (např. na postel).
  3. Fénujte až do uschnutí.

Zvolit můžete také postup, kdy ošacení zavěsíte na ramínko a fénování provedete přibližně 5–7 cm od něj (při bližší vzdálenosti by mohlo dojít k poškození tkaniny horkým vzduchem).

iZdroj fotografie: Depositphotos

Šikovným pomocníkem je také obyčejný rozprašovač. Ten naplňte čistou vodou a jeho trysku nastavte na ten nejmenší rozptyl. Následně pomačkaný oděv pověste na ramínko a z větší vzdálenosti ho mírně postříkejte. Navlhčené oblečení pak opatrně vyhlaďte rukou a nechte ho uschnout. Mějte však na paměti, že se tato metoda nehodí pro hedvábí a satén.

Pomůže i žehlička na vlasy

S menšími plochami, jako je límeček nebo manžety, si perfektně poradí žehlička na vlasy. Než s ní ale začněte pracovat, ujistěte se, že se na oblečení nevyskytují žádné nečistoty v podobě skvrn od tužidla či laku na vlasy. V opačném případě by mohlo dojít k nenávratnému poškození oděvu. Poté zapojte žehličku do zásuvky, nechte ji nahřát a pomalu s ní přejíždějte po zmačkané ploše látky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Skvělá je sprcha nebo sušička

Pomoci vám může také sprchový kout. Počínejte si následovně:

  • Šaty pověste na ramínko a to umístěte na tyč od sprchového závěsu.
  • Pusťte horkou vodu (hlavici mějte položenou tak, aby voda nestříkala přímo na oblečení).
  • Zavřete dveře do koupelny, aby neunikala vodní pára (jinak by napařování nebylo úspěšné).
  • Po čtvrt hodině šaty odneste z koupelny a nechte je proschnout.

Posledním způsobem vyhlazení šatů bez žehličky je použití sušičky na prádlo. Nastavte ji na střední program a vložte do ní oděv společně s mokrým látkovým kapesníkem nebo ponožkou. Spotřebič následně na patnáct minut zapněte. Kus oblečení poté vyndejte a rovnou si ho oblečte nebo ho pověste na ramínko.

A jaké metody pro perfektní vzhled svého oblečení používáte vy?

Chcete, aby bylo vaše prádlo po vytáhnutí ze sušičky krásně načechrané? Zkuste tento trik
Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články