Co dělat s pomačkaným oblečením, když žehlička není po ruce

Vyrovnat pomačkané oblečení můžete i bez žehličky. S tímto problémem vám totiž mohou pomoct i jiné spotřebiče nebo předměty, které jistě máte doma.

Zdroj fotografie: iStock

Každý s nás už jistě zažil nepříjemnou situaci, kdy spěchal na nějakou důležitou schůzku a zjistil, že veškeré jeho oblečení je pomačkané. A třešničku na dortu navíc přidala nefunkční žehlička. Jestli s tímto problémem zápolíte právě teď, nezoufejte, má totiž hned několik rychlých, jednoduchých a naprosto geniálních řešení.

Zkuste fén nebo rozprašovač

S dokonalým vyrovnáním šatů vám pomůže fén. Použijte ho následujícím způsobem:

  1. Mírně navlhčete oblečení, které chcete vyhladit.
  2. Rozložte ho na rovnou plochu (např. na postel).
  3. Fénujte až do uschnutí.

Zvolit můžete také postup, kdy ošacení zavěsíte na ramínko a fénování provedete přibližně 5–7 cm od něj (při bližší vzdálenosti by mohlo dojít k poškození tkaniny horkým vzduchem).

Zdroj fotografie: Depositphotos

Šikovným pomocníkem je také obyčejný rozprašovač. Ten naplňte čistou vodou a jeho trysku nastavte na ten nejmenší rozptyl. Následně pomačkaný oděv pověste na ramínko a z větší vzdálenosti ho mírně postříkejte. Navlhčené oblečení pak opatrně vyhlaďte rukou a nechte ho uschnout. Mějte však na paměti, že se tato metoda nehodí pro hedvábí a satén.

Pomůže i žehlička na vlasy

S menšími plochami, jako je límeček nebo manžety, si perfektně poradí žehlička na vlasy. Než s ní ale začněte pracovat, ujistěte se, že se na oblečení nevyskytují žádné nečistoty v podobě skvrn od tužidla či laku na vlasy. V opačném případě by mohlo dojít k nenávratnému poškození oděvu. Poté zapojte žehličku do zásuvky, nechte ji nahřát a pomalu s ní přejíždějte po zmačkané ploše látky.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Skvělá je sprcha nebo sušička

Pomoci vám může také sprchový kout. Počínejte si následovně:

  • Šaty pověste na ramínko a to umístěte na tyč od sprchového závěsu.
  • Pusťte horkou vodu (hlavici mějte položenou tak, aby voda nestříkala přímo na oblečení).
  • Zavřete dveře do koupelny, aby neunikala vodní pára (jinak by napařování nebylo úspěšné).
  • Po čtvrt hodině šaty odneste z koupelny a nechte je proschnout.

Posledním způsobem vyhlazení šatů bez žehličky je použití sušičky na prádlo. Nastavte ji na střední program a vložte do ní oděv společně s mokrým látkovým kapesníkem nebo ponožkou. Spotřebič následně na patnáct minut zapněte. Kus oblečení poté vyndejte a rovnou si ho oblečte nebo ho pověste na ramínko.

A jaké metody pro perfektní vzhled svého oblečení používáte vy?

Chcete, aby bylo vaše prádlo po vytáhnutí ze sušičky krásně načechrané? Zkuste tento trik