Výčet nevšedních využití kostek ledu, o kterých téměř nikdo neví a je to velká škoda

                   

Možná se vám zdá zbytečné mít v mrazáku led i v zimě, když není žádný důvod si chladit nápoje. Je však dobré mít vždy nějaké kostky k dispozici. Mohou se vám hodit na úplně jiné věci než chlazení nápoje. Kostka ledu se používá například při ohřívání rýže v mikrovlnné troubě. V tomto případě totiž funguje jako naparovač a vaše rýže tak zůstane vlhká.

Použijte led na dresink

Během celého roku si pravděpodobně připravujete dresink na salát. Pokud děláte dresink na olejové bázi, možná vám vadí, že je ve výsledku příliš tekutý. Zachránit vás může právě kostka ledu. Na první pohled to zní opravdu neuvěřitelně. Vždyť led je vlastně zmrzlá voda. Dresink však po využití nebude tekutější. Kostka ledu pomůže zálivce se zahustit. Chlad z ledu totiž způsobí, že olej trochu ztuhne. Kostky ledu však mají využití i v domácnosti.

iZdroj fotografie: Pixabay
Zdroj fotografie: Pixabay

Jak odstranit otisky bot z koberce

Otisky od bot, které po sobě zanecháváte na koberci, nejsou zrovna estetické. Stačí však koberec jen přetřít kostkou ledu a nechat ji rozpustit. Otisk pak bude mnohem méně viditelný. Možná už jste slyšeli, že led je skvělým pomocníkem také ve chvíli, kdy se vám na oblečení dostane žvýkačka.

Stačí dát kostku ledu na tu část oblečení, kde je žvýkačka, a nechat ji tam. Studený led žvýkačku zmrazí a vy ji pak jednoduše sundáte nebo odrolíte. Pokud nemáte led, zkuste dát oblečení do mrazáku a následně postupovat stejným způsobem.

Led pomůže i s třískou

Třísky z dřevěných polínek a jiných dřevěných povrchů v kůži jsou opravdu nepříjemné. Kostka ledu může v tomto případě pomoci zklidnit postiženou pokožku. Chlad znecitliví místo, kde se tříska nachází, a její vytažení tak bude o něco méně bolestivé. K odstranění třísky je pochopitelně vhodné využít vydezinfikovanou pinzetu, případně se ji pokusit dostat ven rukama, které však musí být dokonale čisté.

iZdroj fotografie: Unsplash

První pomoc pro růst zoubků

Kostky ledu se mohou hodit také pro malé děti, které trápí růst prvních zubů. Dokážou totiž nahradit speciální kousátka, jež se dávají do mrazáku. Děťátku stačí kostkou ledu jen potřít dásně, případně ho nechat chvíli led cucat. Po nějaké době se dostaví úleva od bolesti. Stejně tak se dá led zabalený do utěrky použít na nejrůznější otoky po nešťastných pádech, a to pochopitelně nejen pro děti.

A na co využíváte led při péči o domácnost nebo o své zdraví vy?

Pokud chcete použít led do nápojů, vsaďte na ten drcený, připravený správným postupem

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články