Vzala nůžky, kousek nitě a proměnila žaluzie na oknech k nepoznání

                   

Slunce je pro váš domov tím nejkrásnějším zdrojem světla. Když však svítí moc a vy potřebujete jeho svit utlumit, nejpraktičtější pomůckou mohou být žaluzie, záclony nebo závěsy. Klasické žaluzie sice plní praktickou část, ale nejsou tolik vzhledné či stylové. My pro vás máme skvělý tip na stylové žaluzie.

Styl a útulnost domova

Naším tipem jsou látkové žaluzie. S naším jednoduchým návodem na výrobu látkových žaluzií si snadno vyrobíte žaluzie z látky, která se do vašeho domova nejvíce hodí. Díky širokému výběru barev a vzorů látek z galanterií si vyberete přesně takové, které vašemu interiéru dodají styl a ten nejlepší pocit útulna pro celou vaši rodinu.

iZdroj fotografie: PxHere.com

Náš návod na látková stínidla do oken je jednoduchý

Vlastně se jedná o látku v oknech, která se podobá žaluziím i roletám zároveň. Jejich styl a tvar si zamilujete na první pohled díky modernímu vzhledu. Nekupujte zbytečně drahé římské rolety a vytvořte si vlastní na míru. Budete k tomu potřebovat:

  • žaluzie z umělého dřeva
  • silná čalounická látka
  • nůžky a tužka
  • pěnový kartáč
  • kolíčky a prádlo
  • svinovací metr
  • žehlička

Ze všeho nejdříve si rozhodně změřte šířku a výšku okna, abyste věděli, jak velké žaluzie budou potřeba. Žaluzie roztáhněte do požadované šířky a délky tak, aby šňůrka žaluzií byla směrem nahoru. Šňůrku po stranách, která drží lamely pospolu, odstřihněte. Nyní bude potřeba spočítat, kolik lamel budete potřebovat na vaši výšku okna. Podle jednoduchého návodu stačí rozměřit rozestup mezi jednotlivými lamelami na sedm palců.

iZdroj fotografie: PxHere.com

Pokud máte rozměřené lamely, můžeme se pustit do tvoření. Pod žaluzie vložte vybranou látku, na kterou si tužkou naznačte umístění lamel. Na horní, dolní, pravé i levé straně by měla látka přečnívat alespoň dva centimetry. Tyto vyčnívající kraje pak žehličkou zahlaďte a vyrobte tím krásné lemy. I u horní části žaluzií je potřeba vše obepnout látkou. Odstraněním horní lišty se s látkou dostanete i do celé konstrukce. Látku nalepte lepidlem. Aby látka na materiálu dobře držela, můžete si pomoci kolíčky na prádlo.

Pomocí značek tužkou také poznáte, kde přilepit jednotlivé lamely stejným stylem na látku. Také na spodní straně lištu nezapomeňte začistit látkou ze všech stran, aby vypadala stejně dobře, jako horní lišta rolet. Po zaschnutí všech částí sundejte všechny kolíčky na prádlo a můžete instalovat na okno. Instalace je stejná jako u běžných žaluzií či římských rolet. Věříme, že budete s látkovými roletami plnými originality spokojeni.

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články