WC a pasta: Vyčistí od nečistot a osvěží celou koupelnu

Čistá a svěží toaleta není samozřejmost – ovšem zajistit ji můžete i bez použití přemíry chemie. Postačí vám k tomu obyčejná pasta.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Udržování čisté a svěže vonící záchodové mísy je často spojeno s nemalými náklady. Nejde jen o náklady na čisticí prostředky a vonné bloky, ale také o čas investovaný do pravidelné údržby. Ovšem jeden jednoduchý a důmyslný trik vám podle webu InStory může ušetřit peníze i čas – stačí, pokud si vytvoříte domácí osvěžovač toalety ze zubní pasty.

Zubní pasta pro osvěžení toalet

Zubní pasta neslouží pouze k zubní hygieně; díky svým antibakteriálním vlastnostem, schopnosti odstraňovat plak, eliminovat zápach a bělícím účinkům je podle webu MagazínPlus použitelná opravdu všestranně. A ty stejné vlastnosti lze využít i při údržbě toalet. Osvěžovač WC vyrobený ze zubní pasty může účinně likvidovat bakterie, zabraňovat usazování vodního kamene a dodávat do místnosti svěží vůni při každém spláchnutí.

Výroba osvěžovače toalety ze zubní pasty

Výroba domácího osvěžovače toalety je pozoruhodně jednoduchá. Vše, co potřebujete, je tuba zubní pasty. Pomocí jehly nebo špendlíku vytvořte na každé straně tuby několik otvorů. Poté ji jemně stiskněte a vložte do záchodové nádržky. Před prvním spláchnutím nechte zubní pastu přibližně 10 minut rozpustit ve vodě. Při každém dalším spláchnutí se zubní pasta uvolní, což vám zajistí trvale čistou a voňavou záchodovou mísu, zbavenou navíc i vodního kamene a bakterií. A to skoro zadarmo.

Celý život jste pravděpodobně toaletní papír zavěšovali špatným směrem

Pomůže vám i aviváž

Naše čtenářka Iveta B. Z Budišova nad Budišovkou zase osvěžuje toaletu aviváží. „Vezměte malou PET lahev a naplňte ji svou oblíbenou aviváží. Do víčka nebo těla lahvičky udělejte několik otvorů pomocí nože nebo nahřáté jehly. Poté láhev umístěte do záchodové nádržky. Při této metodě se při každém spláchnutí uvolní malé množství aviváže, které naplní celou místnost nádhernou vůní. Nezapomeňte však splachovací nádržku pravidelně čistit, abyste zabránili usazování zbytků. Pokud to neuděláte, budete brzy nepříjemně překvapeni.“

Proč dávat do toalety obyčejné mýdlo iZdroj fotografie: Depositphotos
Aby vaše toaleta vypadala za všech okolností perfektně, musíte se naučit o ni správně postarat – pomoci vám mohou domácí ingredience

Já tento trik používám také. Místo aviváže lze použití i jakékoli levné mýdlo, které je zrovna po ruce. Lahvička mi vystačí asi tak na 10 až 14 dní používání, poté ji musím aviváží znovu naplnit. Nádržku pak vymývám asi jednou za měsíc. Pro ještě lepší účinek můžete přidat i sůl nebo docela obyčejnou mouku, a to podle návodů prověřených Chalupáři-Zahrádkáři.

Jak pečujete o čistotu a svěžest své toalety vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články