Z plastové lahve lze pomocí nůžek vyrobit věčnou baterku i zahradní nábytek

                   

Dnešní doba přeje recyklaci a upcyklaci všeho druhu. Pokud máte doma nevyužité PET láhve, které jste chtěli v nejbližší době zanést do kontejneru, počkejte s tím ještě. Možná že po přečtení našeho článku nebudete vědět, co z nich vyrobit dříve.

Vytvořte si nehasnoucí svítilnu nebo zahradní závlahu

Plastová láhev a několik houbiček na mytí nádobí snadno vytvoří zavlažovací systém, díky kterému budete moci zalévat méně často. Udělejte v láhvi náhodné díry a naplňte ji nastříhanými kousky houbiček na nádobí. Pak stačí už jen zakopat do země. Do láhve nalijte vodu. Pokud prší, prázdná láhev pomůže předejít přemokření kořenů. Aby systém fungoval, je třeba čas od času houbičky vyměnit.

V PET lahvi smíchejte směs fosforu a silikátového lepidla v poměru 1: 1, přelejte horkou vodou a důkladně promíchejte. Horká voda výrazně zvyšuje záření fosforu. Směs lze použít jako alternativní zdroj světla. Láhev stačí čas od času zahřát nebo silně protřepat.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Hodil by se vám nový zahradní nábytek nebo postrádáte koště? Žádný problém

Pokud máte lahví opravdu velké množství, můžete si z nich vyrobit docela pohodlný a praktický zahradní nábytek. K tomu potřebujete základnu, která může být vyrobena ze dřeva nebo kovu. Poté pomocí provazu připevněte láhve naplněné vodou, které hrají roli sedáku a opěradla.

iZdroj fotografie: PxHere.com

Jednoduché venkovní koště vyrobíme během chvilky: odřízneme dno a boční části rozřežeme na úzké proužky. Tímto způsobem upravíme několik lahví, které potom přitavíme k sobě. Výsledné koště stačí upevnit na dřevěnou hůl.

iZdroj fotografie: PxHere.com

Fantazii se meze nekladou: sníte o vlastní jachtě?

Návodů na výrobky z PET lahví se to na internetu jen hemží a vybere si každý. Některé rady jsou užitečné a praktické, jiné spíše bizarní. Můžete najít návod například na:

  • pastičku na myši,
  • krmítko pro ptáky,
  • košík či květináč,
  • boty nebo
  • loď.
Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články