Začal k láhvi lepit plastové lžíce. Vyrobil exkluzivní domácí dekoraci za nízkou cenu

                   

Ceny za krásná designová svítidla jsou často poměrně vysoká. Pokud však toužíte po krásné lampě s originálním efektem, můžete si ji dokonce i sami vyrobit. Postup je poměrně jednoduchý a hlavně překvapivě dobrý a se skvělým výsledkem.

Co budete potřebovat pro výrobu lampy?

 Na první pohled stínidlo na lampu vypadá jako z drahého designového obchodu. Mnoho lidí by tak klidně hádalo, že stálo poměrně hodně. Ovšem pravda je někde jinde, protože jde o velmi levnou a vlastnoručně vyrobenou lampu.

Pro vytvoření vlastního skvělého kousku budete potřebovat:

  • Plastové lžičky
  • Kvalitní lepidlo
  • Prázdný plastový barel na 5 litrů
  • Kabel a vhodnou žárovku

Postup výroby designového světla

Připravte si všechny potřebné věci na jedno místo, ať se můžete v klidu pustit do tvoření. Potřebovat budete opravdu větší množství plastových lžiček, tak si ověřte, že máte dostatečnou zásobu.

Opatrně odřízněte dno plastové lahve o objemu 5 litrů. Použití menších lahví by nebylo dostatečné velké pro umístění žárovky, takže volte skutečně tyto malé barely.

S pomocí tavné pistole nebo kvalitního a silného lepidla postupně lepte jednotlivé lžičky, od kterých odstřihnete část pro držení. Dbejte na to, aby všechny lžičky byly v jednotném směru a umístěny s pravidelností, která vzniklé lampě dodá přitažlivý a luxusní vzhled.

Až všechny lžíce přilepíte na lampu, přichází část na umístění žárovky. Pro tento účel si ještě vyrobte prstenec, který také vznikne slepením jednotlivých lžic. Do otvoru v láhvi vložíte kabel pro žárovku.

Na svém místě bude držet díky víčku. Zkontrolujte, jestli všechno řádně funguje a nedochází k zahřívání některé části lampy. Žárovka by se měla nacházet ideálně v prostřední části a volte moderní LED světlo, kde nedochází k takové tvorbě tepla. Výsledným vzhledem této vlastní lampy budete jistě příjemně překvapeni.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články