Záchod bude vonět jako nikdy dřív, chce to jen aplikovat hrst pracího prášku

Prací prášek se nehodí jen na péči o textilie – naopak. Skvěle vám pomůže i při péči o toaletu. Bude díky němu vonět opravdu dlouho.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Čištění toalety, které je nezbytným úkolem při udržování hygieny v domácnosti, je často spojeno s přetrvávajícím nepříjemným zápachem. Pokud chcete tento nepříjemný jev potlačit, obvykle saháte po běžných čisticích prostředcích. Ovšem web AAzdraví přišel s docela jiným nápadem – jednoduše si k ruce vzal prací prášek.

Prací prášek a péče o toaletu

Koncept je jednoduchý, ale účinný. Smíchejte 1 hrst pracího prášku, 8 lžic jedlé sody a 2 lžíce soli. Pro navození příjemné vůně přidejte několik kapek oblíbeného esenciálního oleje (pokud máte hodně voňavý prací prášek, není to třeba). Tato směs nejenže odstraní nepříjemný zápach, ale také účinně vyčistí povrchy vaší toalety a v případě potřeby třeba i celé koupelny. Při samotném čištění si vezměte gumové rukavice a měkký hadřík.

Nasypte hrst čisticí směsi do záchodové mísy a zajistěte její rovnoměrné rozložení po celém povrchu. Nechte směs několik minut působit a mezitím se věnujte dalším úklidovým pracím v koupelně. Po uplynutí určené doby jednoduše spláchněte a v případě potřeby vše dočistěte záchodovou štětkou. Kombinace jedlé sody a soli odstraňuje mikroby a nečistoty a prací prášek (či esenciální olej) zanechává na toaletě příjemnou svěží vůni.

Prací prášek na bílé prádlo

Pokud chcete svou toaletu vybělit, pak cíleně sáhněte po pracím prášku speciálně určeném pro péči o bílé prádlo. Tento typ výrobků totiž obsahuje povrchově aktivní látky, které skvěle působí i na toaletu. Změkčovadla vody a prostředky proti usazeninám pomáhají rozpouštět a odstraňovat vodní kámen a bělidla obsažená v těchto prášcích navíc zajišťují dezinfekci a zajišťují důkladné vyčištění. Jak na to? Návod přinesl web iReceptář.

Čajové sáčky vhoďte do záchodu, bude se pak lesknout docela jako nový

Cestou k dokonale lesklé a voňavé toaletě, umyvadle či dřezu je fígl s čajovým sáčkem

Nejprve navlhčete záchodovou mísu jednorázovým spláchnutím. Poté do ní nasypte přibližně půl šálku pracího prášku, zavřete víko a nechte 15 až 20 minut působit. Po uplynutí stanovené doby vydrhněte záchodovou mísu štětkou a vše spláchněte. Funguje to skvěle – sama to mám vyzkoušené. A prací prášek je navíc na rozdíl od WC čističů doma vždy. Pro ještě lepší účinek můžete přidat i sůl nebo docela obyčejnou mouku, a to podle návodů na Chalupáři-Zahrádkáři, které naši redaktoři osobně prověřovali.

Pokud si chcete udržet toaletu vždy svěží a perfektní čistou, využijte trik s obyčejnou moukou – hodí se jakákoli iZdroj fotografie: Depositphotos
Pro osvěžení své toalety nemusíte sázet na drahé vonné prostředky – místo toho si svého nového pomocníka naberte v koupelně

Hygienu zajistí stroužek česneku

Tip pro rodiny s malými dětmi a domácími zvířaty nám poslala čtenářka Jarka Š. z Rokycan. „Na noc hážu do toalety stroužek česneku – ten ji zbaví všech bakterií, takže se nemusím bát, že se náhodou moje kočky nebo malý vnuk, který ke mně chodí na návštěvu, něčím nakazí. Stroužek musí být oloupaný – pak ho můžete bez obav i spláchnout.“

Jak se o čistotu a vůni i své toalety staráte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články