Zahradní chatku postavíte levně a jednoduše, stačí jen několik věcí

                   

Napadla vás možnost pořídit si na zahradu malou chatku? Dostatek skladovacího místa u domu není nikdy dost. Ať už jsou ale vaše záměry jakékoliv, zahradní chatku můžete postavit velmi jednoduše. Pokud vás tedy celou tu dobu, co o ní přemýšlíte, odrazuje plánování celého procesu a představa dlouhých hodin práce, přečtěte si, jak takovou chatku postavit jednoduše. Neuvěříte, z čeho lze postavit.

Pořiďte si palety a pusťte se do práce

K základní konstrukci vám budou stačit pouze palety. Nezapomeňte ale na pevné základy. Podle požadované velikosti i tvaru se pusťte do stavby základů. Budete tedy potřebovat i některé základní stavební materiály. Ty budete potřebovat na:

  • základy chatky
  • venkovní obložení
  • střechu

Muž, který takto chatku postavil, použil u základů ztracené bednění. Poté co budou pevné základy hotové, můžete využít pořízené palety. Zmíněný stavitel palety například dlouho shromažďoval, než se do stavby pustil. Vy si je ale můžete jednoduše kdekoliv pořídit. Dají se sehnat za velmi příznivou cenu.

i

Na základy začal muž skládat palety. Jsou sice levné, ale osvědčily se jako pevné a odolné. Navíc jsou dostatečné velké, a tak máte hrubou stavbu a celou základní konstrukci brzy hotovou. Nebudete jich proto ani potřebovat mnoho.

Nechybí ani střechy

U střechy si s paletami nevystačíte. Zde jsou potřeba předem připravené trámy. Výslednou konstrukci bude potřeba pokrýt prkny. Muž opět využil palet. Rozebral je totiž na jednotlivá prkna. Záleží na vás, jaká prkna použijete. Chatku z venkovní strany obložil a nezapomněl ani na malé okýnko. Výsledek vypadá fantasticky a zřejmě byste neuhodli, že ji muž postavil takto jednoduše.

i

Nechte se inspirovat a postavte si jednoduchou ale velmi praktickou zahradní chatku a jakékoliv účely. Nebude vás to stát mnoho a vypadá profesionálně. Podle svých představ ji obložíte vybraným materiálem a nikdo nepozná, že je z obyčejných palet.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články