Zajímavý nápad pro použití plastových kanystrů, které by se jinak vyhodili

                   

Úložných prostor v domácnosti není nikdy dost, a kdo má dílnu, tak téměř neustále řeší, jak vše uložit tak, aby bylo místo pro další potřebné věci. A tak jsou na všech zdech poličky, skříňky, různé stojany, nakonec i strop je možné využít jako závěsný prostor. Na uložení šroubků, matiček, podložek, nebo nářadí nepotřebujeme nové drahé skříňky, většinou nám stačí takové, kterých se někdo potřebuje zbavit.

Jenže zájemců je hodně, a tak si vypomáháme jak se dá. Našli jsme pro vás jednu vychytávku ze starých kanystrů, a uvidíte, že vyrobit z nich úložné boxy zvládne i průměrný kutil.

Co budete potřebovat na výrobu

Předně plastové kanystry, které řádně vymyjete, a výhodou je, když jsou všechny stejně velké. Počet minimálně 2, ale bude záležet na tom, kolik místa máte. Někde upotřebíte 3, nebo možná i více.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Dále pár šroubků, podložek a matiček, hřebíky, prkna, nemusí být moc široká, kladívko, vrtačku, nůž.

Jak na výrobu úložných boxů

Začneme tím, že vezmeme potřebný počet kanystrů a nožem uřízneme dno. Řežte těsně nade dnem, aby vám zůstal co největší úložný prostor. Kanystry postavíme na stůl, uříznutou částí nahoru. Pak je pomocí šroubků spojíme dohromady. Stačí 2 – 3 šroubky na spojení dvou kanystrů.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Když je máme spojené, změříme si délku a šířku. Z připravených prken si uřízneme 2 kusy na delší stranu a 2 na tu kratší. Vyzkoušíme, zda se kanystry do rámu vejdou.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Pokud ano, prkna spojíme do rámu, pomocí hřebíků, můžeme však i sešroubovat a třeba si pomoci i lepidlem.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Teď sešroubované kanystry otočíme uříznutou částí dolů, usadíme do rámu, a spojíme dohromady. Opět lze šroubovat, nebo stlouci. No a máme skoro hotovo.

Kam úložný box připevnit

Ideální místo pro takový box je pod stolem, nebo ponkem. Jednak máme vše po ruce, a hlavně nebudeme o box zakopávat, ani do něho narážet. Nyní máme tedy místo pro jeho uložení.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Na spodní část stolní desky připevníme kolejnice, do kterých zapadne rám, abychom mohli box vysouvat a zasouvat. Někdo použije staré ližiny od původních zásuvek, ale tady je třeba šířku předem uzpůsobit. Což může být problém, protože spojením kanystrů se zřejmě netrefíme s šířkou.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Kolejnice lze i trochu namazat, aby byl pohyb snazší, ale to už je jen detail. Nyní můžete do každého kanystru uložit věci, pro které už nemáte místo, nebo jste je měli uložené společně s jinými, a bylo to nepřehledné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články