Zalévejte sazenice peroxidem vodíku, bude se jim skvěle dařit. Stačí dvě lžíce a budou se dít divy

                   

Sazenice zeleniny či květin musí být nejenom správně hnojeny, ale také řádně opečovávány, aby se jim po všech stránkách dařilo. Nemusíte však sahat po komerčních stimulátorech nebo elixírech růstu. Vystačíte si i s obyčejnou ingrediencí z domácí lékárny. Na mysli máme peroxid vodíku, používaný pro ošetření ran.

Stačí jen dvě lžíce peroxidu vodíku a začnou se dít divy

Bohužel tohoto pomocníka nemáme doma tak často, jako v předchozích letech. Pověstné štípání, jež provází vymývání nečistot z rány, totiž není řadě lidí po chuti, takže ho při čištění ran nahrazují jinými pomocníky. Takže pokud nevíte, jak svůj zbylý peroxid vodíku využít nebo chcete jednoduše vyzkoušet něco nového, přidejte ho do zálivky pro sazenice.

iZdroj fotografie: Pixabay

Budete potřebovat jen dvě lžíce peroxidu, což je asi 20 mililitrů. Ty naředíte s jedním litrem vody, kterou jste předtím nechali odstát na pokojovou teplotu. A máte hotovo. Teď už vám stačí jen sazenice zalít. A proč právě peroxidem vodíku? Jde o jedinečný nástroj pro péči o rostliny, který má po ruce opravdu každý. A na co všechno se hodí?

Nejlepší je aplikace prostřednictvím postřiku

Hotovou směs přelijte do rozprašovače a hojně s ní zavlažte sazenice až do skanutí. Musí být vždy čerstvá, takže co nespotřebujete hned raději vylijte. Peroxid vám pomůže s eliminací nežádoucích patogenů, aniž by do vašeho domu přinášel nežádoucí umělou chemii. Hodí se jak na sazenice zeleniny, tak i květin nebo třeba na ovocné stromky.

iZdroj fotografie: Freepik

Obvykle ho stačí aplikovat jednou. Dejte si však pozor, aby minimálně jeden den po postřiku nebyly vaše rostliny vystaveny přímému působení slunečního světla. Nežádoucí je i umělé osvětlení, například nejrůznější lampy pro domácí pěstování. Listy sazenic by se mohly nepříjemně popálit, a to byste docela jistě nechtěli.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články