Zápach z toalety je v mžiku pryč, poradí si s ním prací prášek

Prací prášek máme obvykle spojen jen s údržbou prádla – v domácnosti však najde i mnohá další využití. Skvěle se třeba postará o toaletu.

Tento prášek stačí spláchnout do záchodu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nepříjemný zápach v koupelně může být pro mnoho domácností nepříjemným problémem – a ani ta moje není výjimkou. Ovšem pokud jde o zápach z toalety, není třeba se uchylovat k drahé chemii. Stačí vsadit na použití pracího prášku, jak mi poradil web Teleprogramma.

Co způsobuje zápach z toalet?

Abychom zjistili, jak může prací prášek pomoci odstranit zápach z toalety, radí web Kobieta nejdříve pochopit základní příčiny těchto nepříjemných pachů. Zápach z toalety může být důsledkem různých faktorů.

  • V průběhu času se v záchodové míse mohou hromadit bakterie, což vede k nepříjemným pachům.
  • Někdy se může stát, že se v místnosti zachytí zápach z koupelny, který vytvoří přetrvávající a nežádoucí atmosféru.
  • V záchodové míse se mohou hromadit usazeniny tvrdé vody, moči a další zbytky, které přispívají k nehezkému odéru.
  • Špatné větrání v koupelně může také způsobit přetrvávání a zesílení zápachu.

Kouzlo pracího prášku pro toaletu

Použití pracího prášku v boji proti zápachu z toalety může znít netradičně, ale je překvapivě účinné. Prací prášek obsahuje aktivní složky, které pomáhají rozkládat organické látky a likvidovat bakterie, takže se pro použití na WC hodí více než skvěle.

  • Pro začátek budete potřebovat pár gumových rukavic a měkký hadřík nebo houbu.
  • Vezměte si gumové rukavice a hrst pracího prášku. Rovnoměrně jej nasypte dovnitř záchodové mísy.
  • Nechte prací prášek v záchodové míse několik minut, aby se aktivoval a vypořádal se s nepříjemným zápachem. „Během této doby se můžete věnovat čištění jiných koupelnových zařízení nebo povrchů,“ radí čtenářka Michaela N. ze Zlína. „Alespoň vám to čekání rychleji uteče.“
  • Pokud je záchodová mísa silně znečištěná, můžete poté k jejímu dočištění použít záchodovou štětku nebo houbičku a vydrhnout všechny odolné skvrny nebo usazeniny.
  • Jakmile prací prášek zapůsobí, spláchněte toaletu. Zjistíte, že zápach zmizel a nahradila ho svěží a čistá vůně.
  • Pro ještě lepší účinek můžete přidat i sůl nebo docela obyčejnou mouku, a to podle návodů na Chalupáři-Zahrádkáři.
Aby byla vaše toaleta opět jako nová a neobtěžovala vás žádným zápachem (a to ani v náznaku), použijte obyčejný prací prášek
Aby byla vaše toaleta opět jako nová a neobtěžovala vás žádným zápachem (a to ani v náznaku), použijte obyčejný prací prášek
iZdroj fotografie: Depositphotos

Všestranné čištění s přírodními složkami

Tuto jednoduchou, účinnou a přírodní metodu můžete využít také k čištění dalších koupelnových zařízení, jako jsou umyvadla, vany, sprchové vaničky nebo dlaždice. Přírodní složky pracího prášku účinně odstraní nečistoty a zanechají vaše koupelnové vybavení zářivě čisté.

Jaké jsou vaše osvědčené triky pro rychlý úklid toalety?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články